Навчи друзів пунктуальності

Ти, звісно, знаєш приказки "Хто пізно приходить, той сам собі шкодить" та "Точність - ввічливість королів". Запитаєш, навіщо я їх пригадала? Що спільного вони мають між собою? Все дуже просто. Ці слова ми часто говоримо або чуємо, коли йдеться про запізнення. Отже, якщо тобі добряче набридли постійні запізнення твоїх друзів, або ж ти вирішив нарешті боротися з власною непунктуальністю, то саме для тебе маємо кілька порад.

Чому ми запізнюємося?

Кожному з нас доводилось на когось чекати або ж змушувати когось чекати нас. І в першому, і в другому випадку були всілякі причини, обставини, які затримали або тебе, або твоїх друзів.

Найчастіше причини запізнень бувають такі:

" Перша і найважливіша причина, як на мене, якщо йдеться про ранкову зустріч, - це, звісно: "Ну, проспав я…". Всі ми любимо щось цікавеньке почитати перед сном, подивитися якийсь гарний фільм, розважитися допізна (а то й до ранку) на дискотеці. А про те, що наступного дня треба буде прокинутися рано і піти на якусь зустріч, згадуємо тільки вранці (якщо згадуємо), коли дуже важко протерти очі і встати з ліжка.

" Не менш популярна причина: громадський транспорт. Звісно, можна вийти з дому, з університету, з роботи на годину-півтори раніше. Але це ще не є гарантією того, що ти прийдеш вчасно на здибанку.

" Причиною запізнення може стати несправність годинника або ж те, що ми його взагалі не маємо. Здавалося б, годинник - річ непотрібна. Котра година, можна запитати у когось із перехожих або ж глянути на свій мобільний телефон, який лежить десь у сумці. Але чомусь буває дуже важко встежити за часом, якщо на руці немає годинника.

" Часто люди запізнюються через випадкову зустріч з якимось давнім знайомим. Приміром, поспішаєш ти на якесь побачення, навіть не запізнюєшся, аж раптом тобі на зустріч іде людина, з якою ви не бачилися дуже давно. Слово за слово, кава за кавою - і ти починаєш гикати, бо хтось, з ким ти домовився про зустріч, уже згадує тебе злим і далеко не тихим словом.

Усі запізнення можна поділити на ненавмисні (найпоширеніші були названі вище) і навмисні. Тепер поговоримо про останні. Отже, заплановано запізнюються:

- На побачення. Так уже повелося, що дівчата запізнюються на 10-20 хвилин, інколи навіть на годину (все залежить від впевненості дівчини у терплячості свого кавалера). Як правило, дівчата просто хочуть змусити хлопця понервуватись. Щоправда, є і такі, які просто не встигають навести марафет (це я про зачіску, макіяж, манікюр і т.д.). Бідному і нещасному "принцу" залишається одне: танцювати на місці біля якогось пам'ятника, де найчастіше призначають зустрічі, із зів'ялим букетом квітів(троянди та ромашки не такі терплячі, як люди).

- У гості. Незважаючи на те, що на листівці вказана точна година, о котрій тебе чекають на святкуванні дня народження чи на фуршеті, за правилами хорошого тону вважається, що можна запізнитись щонайменше на 10-15 хвилин. Мабуть, щоб ніхто не подумав, що запрошений прийшов страшенно голодний, і йому кортить якнайшвидше зручно вмоститися за столом.

Краще пізно, ніж ніколи?

Спочатку спробуємо навчити пунктуальності друзів. Треба ж на комусь проекспериментувати. Отже, якщо твій друг-знайомий має звичку запізнюватись, є кілька способів допомогти йому стати пунктуальним.

" Перший спосіб. Домовляєшся з ним про зустріч на якусь конкретну годину, але оскільки ти точно знаєш, що ще не було такого, щоб твій друг прийшов вчасно, - навмисно сам запізнюєшся. До того ж, запізнюєшся так, щоб друг-запізнюх чекав тебе не одну хвилину. Якщо таке повторити кілька разів, то одного чудового дня друг не витримає і запитає, чому це ти примушуєш його стільки чекати. Після серйозної розмови вже ніхто й ніколи не буде запізнюватись на зустріч. Принаймні на ті, які ви призначатимете одне одному.

" Другий спосіб може привести до сварки з другом-знайомим. Тож, перш ніж втілити його в життя, зваж усі "за" і "проти". А йдеться ось про що. Як я вже сказала, чекати на когось дуже важко. Відчуваєш себе якимось недоумком, коли ж в нервовому очікуванні щосекунди поглядаєш на годинник та перебираєш у голові всі можливі причини запізнення. Якщо з тобою часто трапляється таке, до того ж, тобі доводиться чекати на одну і ту саму людину, то коли тобі терпець урветься, можеш просто піти геть.

" А якщо не хочеш порушувати своєї душевної рівноваги, сварками, суперечками, хто частіше запізнюється, і кому на кого доводиться довше чекати, можеш скористатися третім варіантом. Він дуже простий. До прикладу, ти домовився зустрітися з другом (подругою) о 16.20. Але ж ти точно знаєш, що він (вона) затримується в середньому хвилин на десять. Що ти робиш? Приходиш на місце зустрічі о пів на п'яту. Всі задоволені, ніхто ні на кого не чекав.

Якщо ж говорити, про власні запізнення і про те як з ними боротися, то найпростіший спосіб - купити годинник і перевести його велику стрілку на стільки, на скільки ти маєш звичку запізнюватися. До речі, не завадило б так само перевести стрілки на всіх годинниках у квартирі…

Анна Баранович

P.S. Ой, мушу бігти! Запізнююся :)