Спорт + танець = аеробіка

Грація, витонченість, енергія, рух та природність зачаровують не одне людське око. Скільки насолоди приносить лише просте спостереження за цими людськими рисами. І скільки способів людина вигадує для того, щоб осягнути їх. Ще з прадавніх віків вона знаходила їх у різних видах танцю. Так народжувалось танцювальне мистецтво. Спочатку це первісні танці навколо вогнища, згодом - вишукані вальси на королівських балах, а сьогоднішнє суспільство увібрало колаж різних танцювальних стилів. І модною тенденцією у цьому колажі є аеробіка. А детальніше у цьому розібратися нам допомогла тренер з аеробіки Крічфалуші Ксенія Василівна, яка уже шостий рік викладає аеробіку у Будинку офіцерів. - Розкажи будь ласка трішки про себе, як давно ти займаєшся аеробікою і чому саме цей напрямок?
Займатися та цікавитися танцем я розпочала із п'яти років, тобто, з цього віку розпочалася моя спортивна кар'єра. Я закінчила циркове училище олімпійського резерву в Росії, де вчилася на гімнастку, потім була художня гімнастика і ось так плавно я перейшла на аеробіку, яка тепер займає вагому частину мого життя.
- Що таке аеробіка?
Аеробіка виникла досить давно, хоча у своєму остаточному варіанті вона почала існувати на початку 80-х років ХХ століття. Це ритмічна гімнастика під музику, а сам термін започаткувала Джейм Фонда. Аеробіка пов'язана з кардіонавантаженням, тобто це навантаження на серцево-судинну систему. І звичайно важливе значення відіграє дихання. Взагалі аеробіка об'єднує в собі рух, біг, стрибки ...
- Аеробіка - це мистецтво чи спорт?
Думаю, що це спорт плюс танці (як вид мистецтва) плюс настрій плюс само оцінювання. І все це під хорошу музику. А це дає стимул для фантазії та розвитку.
- Більшість людей вважає, що аеробіка - це просто спосіб схуднення. Чи погоджуєшся ти із цією думкою?
Безперечно аеробіка посідає перше місце на шляху до схуднення і звичайно тут є важливе спрямування на спорт. Тому з цим можна погодитись. Але ж це не лише спосіб схуднути. Аеробіка організовує людину, додає життєвого тонусу. Нею можуть займатися абсолютно різні люди, незалежно від віку. Крім того, вона розвиває пам'ять за допомогою запам'ятовування рухів.
- На скільки поширена аеробіка у Львові?
Ну, у Львові вона не настільки розповсюджена як у Києві чи деяких інших містах, хоча зараз вона починає набирати нових обертів, оскільки в нас починають відбуватися різні конкурси, але не настільки багато, якби хотілося.
- Аеробіку звикли вважати жіночим видом спортивного танцю. А чи було в історії аеробіки, що нею займалися чоловіки?
(Посміхається) Звичайно займаються. Більше того, коли я їжджу на змагання, то серед призерів є дуже багато чоловіків, особливо з Великої Британії та Іспанії. Деякі рухи в них виходять набагато краще, ніж у жінок. Ними можна просто захоплюватися.
- Чи є в аеробіці якийсь загальний кумир, на який рівняються усі?
Як такого кумира немає, але я б виділила Кароліну Міро з Іспанії, яка має свою хореографічну школу . Це молода дівчина. Але на концертах в Києві вона збирає величезні зали. Вона просто зачаровує.
- З якого віку можна починати займатися аеробікою?
Тут ніяких вікових обмежень немає. Нею можна займатися з 5 - 6 років і доти, доки відчуваєш силу і бажання. Єдине, якщо в тебе немає якихось фізичних обмежень.
- Чи потрібно під час занять аеробікою дотримуватися спеціальних дієт. І взагалі, як ти ставишся до дієт?
У тому розумінні, як їх використовують сьогодні я ставлюся негативно. А дотримуватися потрібно просто правильно раціону харчування. Їсти часто, але мало і мінімум ввечері. Це може бути якесь яблучко чи склянка кефіру, щоб не перевантажувати шлунок і пити якомога більше рідини. До речі, дієта перекладається, як "спосіб життя", тобто дієта повинна стати твоїм життям і в ньому повинно бути комфортно.
- І наостанку, що ти побажаєш нашим читачам?
Звичайно здоров'я. Пам'ятайте, що в спорті - основа вашого здоров'я!

Наталя Данилів

КОРОТКА ДОВІДКА:

АЕРОБІКА (ритмічна гімнастика) - комплекс фізичних вправ (ходьба, біг. Стрибки), які виконують під музику.

Зародилася у США в 1960р.

Засновник - лікар Кеннет Купер

Існує більше 20 видів аеробіки: Latina, Step, Kibo - Mix, Box, Danse, Intensive, Fank, Pilates…