"Final destination 2007-..."

Кожному місту свій нрав і права - саме таке твердження проголосило Магдебургське право. Місто-носій титулу ставало незалежним. Але не тільки з тієї епохи Львів, про яке і йтиметься мова тут, було особливим.

Місто Лева - сукупність усіх можливих стилей мистецтва та архітектури. Тут присутні унікальні в Європі ансамблі - площа Ринок, вулиця Підвальна та інші. Не знаю чому, але мене неймовірно притягують міста, через які протікають річки - такі, як Київ, Рівне, Львів. У музеях залишилося багато фотозгадок про річечку Полтва, яка протікає центральною частиною міста. І тому недаремно кажуть, що економічний факультет розміщений по ту сторону ріки від головного корпусу. Багацько, особливо немісцевих, студентів дивуються: "У Львові навіть є ріка?". Так, є, і саме перед нашим факультетом на глибині трьох метрів протікає "дуже чиста" Полтва. На її берегах щоліта люблять активно проводити час галичани : (Ха-ха - не смішно?).

Хіба можна так по-варварськи ставитися до природи? Це ще квіточки...

26 квітня 1986 року... Всесвітня техногенна катастрофа, яка переплюнула Херосімі та Нагасакі у тисячі разів!!! Що протягом 20 років змінилось? От-от - НІЧОГО. "Саркофаг-ІІ" досі залишається не побудованим. Але перемістимося із 592 км від Львова трохи ближче, а саме на 193 кілометри: Хмельницька АЕС. Серйозні аварії, які виникають майже що півроку, старанно приховуються. Наприклад, 13 травня 2003 року стався вилив радіоктивної води із системи охолодження. Реакція влади: двометровий шар ґрунту закопали, на тиждень зв'язок із зовнішнім світом у Нетішині був заблокований, і, як не дивно, протягом тижня столицю Галичини ретельно поливали водою (так старанно дбали про чистоту міста???). Ці аварії так і нічого не навчили, і тепер верхів'я держави наполягає на енергонезалежності країни, почавши будувати ІІІ енергоблок і ввівши в експлуатацію 2004 року ІІ енергоблок на ХАЕС, а також ІV енергоблок на РАЕС (213 км від Львова). Підрахували? Шість активних енергоблоків на відстані приблизно 200 кілометрів. Зауважте, що під час викиду радіації при попутному вітрі радіонукліди досягнуть Львова за 3 години!!! Щодо радіаційної безпеки: "Радіаційний фонд не перевищує допустимих норм і становить 16 мкРентген". Хоча дозиметр стабільно показує 30-45. "Придане" кожного українця 1,5 кубометра радіоактивних відходів!!!

Чому ми мовчимо? Скажімо, працівників АЕС можна зрозуміти: на даний час знайти високооплачувану роботу тяжко, але інших - ні. Необхідно перестати дотримуватися думки "Моя хата скраю" та "Менше знаєш - краще спиш", адже ми у цьому світі як на підводному човні - немає куди податись.

Ми не визискувачі природи, а лише гості. Економісти, порахуймо, скільки коштує кіловат енергії, виробленої на АЕС - копійки, а ви не задумуєтесь, у скільки мільярдів обійдется захоронення і зберігання тисяч тонн металоконструкцій, заражених на тисячі поколінь людей???

Ой, я так набагато часу забіг вперед, а чи буде існувати людство через 2007 років??? Глобальне потепління + техногенні катастрофи + вичерпання ресурсів + вірусні захворювання + голод + радіочастотне випромінювання мобільних пристроїв + забруднення аеросфери + ...

Хіба не Армагедон, а ми в ролі динозаврів?!!

Задумаймось і не будьмо варварами, а потурбуймося про дітей та про те, що ми їм залишаємо у спадок!!! Адже справжнім економістом є той, хто знає, що не у грошах радість...

Юрій Рудий