Про емоції, дотики, поцілунки...

Із чим у вас асоціюється місяць лютий? Так, це останній зимовий місяць. Для когось це холодні морози, а хтось одразу згадує лижі, Карпати та...Але безперечно саме лютий у році можна назвати місяцем кохання, бо у ці дні про нього згадують найбільше. На вітринах "червоніють" валентинки, довкола лунають освідчення у коханні, все починає нагадувати, що скоро - весна. Але чому кохання для нас настільки важливе? Чому ми так багато віддаємо внутрішнім почуттям та емоційному спілкуванню?

Відповіді на ці запитання шукають психологи, які, провівши незліченні спостереження та досліди, дійшли до цікавих висновків:

1. З погляду сучасної медицини любов - це невроз... Позбутися його важко, як і наркотичної залежності для наркомана. Любовний невроз - це своєрідний стрес, а стреси для організму корисні, адже це тренування його захисних функцій. Тому любові боятися не варто, а навпаки...

2. Для здоров'я людини необхідні регулярні дотики близьких та щонайменше 15 поцілунків щодня! Обійми та поцілунки з коханими зміцнюють імунітет та рятують від депресії без жодної пігулки. До речі, у тих, хто часто цілується, рідше виникають проблеми з травленням, жовчним міхуром та нервовою системою.

3. У поцілунку задіяні понад 30 м'язів, тож це гарний засіб проти зморщок, адже це чудове тренування для м'язв та шкіри обличчя.

4. Достатньо одного поцілунку, щоб зняти стрес, втратити 12 зайвих калорій, простимулювати роботу мозку.

5. Ніжне торкання губ пришвидшує пульс до 150 ударів на хвилину, завдяки чому активно працюють судини, і клітини отримують більшу кількість кисню.

6. Емоції впливають на рівень розумового інтелекту. Під впливом хороших емоцій людина самовдосконалюється на всіх рівнях: творчому, емоційному , інтелектуальному...

7. Саме тому комедію можна вважати бальзамом для серця, оскільки оптимістичний настрій, що з'являється після перегляду комедії є фактором оздоровлення організму.

На підставі вищезгаданих фактів ми розуміємо, що психологічне середовище людини безпосередньо впливає на її фізичне здоров'я, тому гармонія між внутрішнім та зовнішнім є вагомим чинником у його збереженні. Спілкування з близькими людьми, достатня доза позитивних емоцій в день, поцілунки та вираження власних почуттів допомагає почуватися завжди бадьоро та енергійно, а це стимулює до активної роботи. Саме тому кохання та емоції є для нас важливими та потрібними. І не варто про це згадувати лише в день святого Валентина, говоріть якомога більше про свої почуття, бо комусь воно може покращити здоров'я.

Наталя Данилів, Ірина Білик