Гурби. Як усе було...

Лише один раз на рік. Найбільша в Україні теренова гра. (Військово-спортивна забава на пересічній місцевості ).

ГУРБИ 2006

Приурочена найбільшому бою УПА

Кількість учасників понад 500 осіб.

Територія: 20 кв. км лісу - ліс, річка, озера, болота, жива природа, відсутність асфальту, мобільного зв'язку та цивілізації. Свій та ворожий табір, кількасот однодумців з якими в тебе спільна мета.

Вберегти свій стяг та захопити ворожий. Прокидатися за свистком

Протидіяти власним слабостям. Не зважати на дощ і задуху, втому та спрагу. Перемогти або програти.

Три доби, щоб відчути романтику повстанського життя.

Саме такий зміст мала афіша в квітні 2006 року, яка агітувала перехожих взяти участь у грі. Гра проводиться щорічно поблизу урочища Гурби на межі Тернопільської та Pівненської областей, де колись відбувся найбільший бій відділу УПА-Південь з військами НКВС. Організатором є Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Суть гри полягає у тому, щоб викрасти та утримати до кінця гри ворожий прапор - це повна перемога. Якщо ж команди зберегли прапори або "обмінялися" ними - перемога надається тій команді, яка набрала більше очок. Очки надаються за кількість зірваних пов'язок (кожному учаснику на ліву руку надягають пов'язку, яку в ході гри треба вберегти від того, щоб її не зірвав суперник та намагатися позбавити пов'язки суперника.)

В грі дозволені всі прийоми греко - римської боротьби,заборонені будь-які удари та використання сторонніх предметів. Широко застосовується тактика групового бою, лава на лаву, розвідка , маскування.

Умови екстремальні - мало спиш, мало їси, багато рухаєшся, беззаперечно виконуєш накази свого командира. Гра триває три доби підряд незалежно від погодніх умов.

Кількість команд - 2; кількість учасників - близько 500 осіб; поділ на команди: Північна Україна проти Південної, або Західна проти Східної - як якого року випаде. Гра цілковито патріотична. Розмовляти тільки на рідній мові.

Військові Гурби

Звісно охочих взяти участь у грі виявилось дуже багато, але взяли не всіх, - лише тих, хто пройшов попередню підготовку та відповідав всім вимогам, що пред'являлися до гравців.

І ось через Дубно мчить автобус повний хлопців та дівчат з наплічниками , більша частина з яких одягнена в камуфляжний одяг. Все, приїхали. Далі до місця збору пішки через ліс. Довгий ланцюг учасників, що прямують на відкриття розтягується ледве не на сотню метрів.

Перед урочистим відкриттям всім ще раз нагадують умови гри: ніяких наркотиків, алкогольних напоїв, не дозволяється палити. Дівчаток, які приїхали з бадмінтон ними ракетками та магнітолами відправляють на місце штабу чекати кінця гри.

Решту учасників розбивають на групи: "Центр" - основна група, група прикриття, що буде маскувати прапор, група розвідки та ударна спецгрупа.

Військові Гурби

Ті хлопці, що займалися боротьбою та бойовими мистецтвами потрапили до спецназу, ті хто займався легкою атлетикою та спортивним орієнтуванням - до розвідки.

І ось нарешті 12 година - урочисте відкриття. Обидві команди вишикувалися дволавою. Гімн України. Гімн ОУН. Урочисте розгортання прапора. Командири подають звіти. Слово надається голові Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олегу Медуниці. У своїй промові він торкається тих подій, які відбувалися 62 роки тому, у квітні 44-ого…

Урочисту частину відкриття завершено. Команди розходяться в різних напрямках, маскуватися та готуватись до початку гри, що має розпочатися опівночі пострілом сигнальної ракети. То тут то там горять ватри. Віддаються основні накази, керівники груп узгоджують дії.

Дванадцята година. Гра почалася. Розвідка пішла шукати противника. Група "Центр" міняє місце розташування, швидко пересуваючись лісовою дорогою. Гравці ідуть довгою колоною один за одним, згинаючись під вагою наплічників, так що земля з під підошов летить в лице гравцеві, що йде за тобою.

Швидка хода переходить на біг. Нарешті, дісталися стратегічного місця - високого пагорба, тут учасники залишаються до ранку, полягавши спати та виставивши стійкових.

Як сказав учасник гурбенських боїв майор Косенко: "Гурби - це наша відповідь ворогові, це наша перемога над ворогом, який переважав нас у багато раз."

Цього року на Гурбах буде встановлено пам'ятник полеглим учасникам бою.

Від себе ще можу додати, що на Гурби - 2007 вам необхідно обов'язково потрапити, якщо ви:

- патріот;

- вас цікавить історія, діяльність Української Повстанської Армії та її білі плями;

- ви воєнний реконструктор або член історичного гуртка;

- вас захоплює екстрім і ви хочете спробувати себе в складних умовах;

- ви хочете на власні очі побачити місцевість, де відбувались бої, відчути всю романтику повстанського життя провівши три доби в колі однодумців;

Категорично не рекомендується їхати на Гурби у тих випадках, коли:

- ви запеклий українофоб і шпрехен зі тілько рамен;

- ви маєте проблеми зі здоров'ям, і участь в грі завдасть йому шкоди;

- якщо ви їдете на гру в цілях відпочинку і не націлені на труднощі.

Цього року Гурби відбуватимуться з 2 по 5 травня. Детальніша інформація, умови та опис гри на сайті www.UkrNationalism.org.ua

Охочим взяти участь в грі звертатися за телефоном: 80979450005 (Андрій).
80977024260 (Оксана)
e-mail: oksana.mnk@gmail.com

Сашко Верес