Твій дебют у горах!!!

Наплічник

Ура! Нарешті прийшла пора їхати у Карпати. І байдуже, що падав дощ, адже відпочинок у горах не зрівняти ні з чим. Ти й сам знаєш. Якщо не знаєш, то я тобі співчуваю і бажаю якнайскоріше дізнатися. Але дізнатися, не виглядаючи з вікна однієї з карпатських баз відпочинку, а висовуючись вранці з намету. Невже ти ніколи не їздив у Карпати з наметом? Мусиш зробити це негайно! А про те, як підготуватися до першого походу, спробую тобі розповісти.

Теоретична підготовка

Знаєш, який найприємніший момент у підготовці до карпатської подорожі? Збори з друзями для обговорення поїздки та складання списку потрібних речей і продуктів. Це не тільки корисно, але й дуже весело, адже ти вже тепер можеш помріяти, як усе буде класно, як ви будете долати гірські вершини, купатися у річках з крижаною водою та наминати гречку з тушонкою, ну, і пиво пити, звичайно. Але не забувай і спланувати все ретельно. Треба скласти список спільного екіпірування, яке є в тебе та твоїх друзів. Наприклад, у когось є два спальники, а хтось ще навіть на один не розжився. Тому підрахуйте, чого скільки є. А якщо чогось бракує, можна взяти на прокат.

Не забудь про казанок (а краще - два: для чаю та чогось серйознішого) та про сокиру - дрова рубати. Ножі краще планувати брати всім, бо їх, зазвичай, усі забувають, а так, може, хоч хтось прихопить. Щодо продуктів, то у вашому меню повинні переважати такі, які при варінні збільшуються у кілька разів, тобто каші та макарони. Їх легко нести та просто готувати. Картоплю брати не варто: по-перше, вона важка, по-друге, в процесі запікання може згоріти, і тоді ви залишитеся без вечері. Консерви та тушонки - завжди на щастя. Не забудь і про солоденьке, бо на другий-третій день страшенно захочеться. Тут не варто викаблучуватись: згущонка та печиво будуть вершиною кулінарного мистецтва. Усі напої треба буде перелити у пластикові пляшки: нести легше, а в порожніх пляшках потім можна воду з річки носити. Коли розберетеся з усіма пунктами меню, розпишіть, хто що буде купувати або ж влаштуйте колективну вилазку у магазин.

Складай наплічник

Ну ось, усі закупи зроблено, завтра вранці треба вирушати. Лишилося тільки скласти рюкзак. Пам'ятай, що з ним тобі доведеться пройти не один десяток кілометрів, тому наплічник має бути містким і зручним. Що ж брати?

Одяг. Вночі в горах холодніше, ніж у місті, тому подбай про теплий одяг. Віддавай перевагу легким светрам, які можна знімати чи вдягати залежно від зміни температури. Обов'язково візьми водонепроникну куртку або хоча б поліетиленовий дощовик. Дощ у горах - явище звичне та цілком передбачуване. А от парасоля тобі точно не знадобиться, на відміну від великої кількості шкарпеток, які можна буде змінювати, коли намокнуть ноги. Взуття має бути зручним та випробуваним (нове не бери ні в якому разі). Якщо збираєшся сходити на гору, то краще взяти взуття, яке добре фіксує стопу. Другою парою можна взяти шльопанці чи босоніжки, щоб переходити річки (каміння дуже слизьке і босим по ньому ходити не зручно). Не зайвою буде кепка чи панамка, щоб голову не пекло.

Предмети особистої гігієни. Не перевантажуй себе гелями для душу, бальзамами для волосся та іншими збоченнями цивілізації. Зубна щітка і паста, дезодорант і мило - ось усе, що тобі знадобиться. Можеш прихопити ще крем від засмаги, бо якщо згориш у день, вночі тебе буде морозити, і ти відразу захочеш додому.

Посуд. Горнятко і миска мають бути залізні! Пластикові - хіба що стаканчики. І виделку не бери: ні до чого вона. Все можна наминати ложкою. Так і влізає більше. Не забудь про серветки, щоб писок та руці після обіду витирати. Хоча їх цілком може замінити звичайний туалетний папір.

Аптечка. Цей пункт обов'язковий, адже ніяку швидку в горах не викличеш, а до найближчого медпункту може бути дуже далеко. Найпоширеніша недуга в поході: розлад шлунку. Розумію, що це зовсім не романтично, але так є: то тушонка несвіжа попадеться, то грибочки були схожі на опеньки, а то просто чорниць переїшся. Тому активоване вугілля та всілякі препарати для поліпшення травлення візьми обов'язково. Лейкопластир також, бо можеш натерти собі ноги. Ну, різні дезінфікуючі та перев'язочні засоби на випадок подряпин та порізів.

Інше. А ось іншого краще не брати. Це я жартую, маючи на увазі, що кип'ятильник та підручник з міжнародної економіки тобі в горах не знадобиться. А от ліхтарик дуже навіть стане у пригоді (щоб вночі у кущики сходити, бо без світла назад дороги не знайдеш). Візьми карту та компас, якщо збираєшся багато ходити (і якщо вмієш цими предметами користуватися). Ну, і грошиків не забудь, щоб квиток на електричку купити. Щасти тобі!

Анна Баранович