Епіцентр знань на економічному факультеті

БІБЛІОТЕКА! У когось вона асоціюється з сесією, у когось з величезними горами книжок, які зовсім не хочеться читати при підготовці до семінару, а ще в когось - з хлопчиками та дівчатками в окулярах і штанах чи спідничках у клітинку, яких часто називають в народі " заучками". Але попри всі ці ілюзії, бібліотека - це наш перший помічник і її відвідують далеко не лише (так як ми кажемо)" заучки ". Якщо хочете переконатися - завітайте! ? А про цікаві моменти з сучасного життя нашої бібліотеки і її працівників я запитала у завідувача бібліотекою економічного факультету , бібліотекаря першої категорії Патек Любов Володимирівну.

-Любов Володимирівно, розкажіть, будь ласка, скільки книжок налічує фонд бібліотеки економічного факультету.

-Бібліотека економічного факультету налічує близько 32000 найменувань книжок.

-Чи поповнюється бібліотека новими книжками? Наскільки часто?

-Раніше частіше були нові надходження. А зараз з нової літератури всього лиш 16 книжок. Загалом купівля нових підручників відбувається виключно через бухгалтерію університету і ні деканат економічного факультету, ні бібліотекарі з цим справи не мають. Тому про причини зменшення поповнень новою літературою я нічого не знаю. Хоча інколи купівля проводиться і за спонсорські гроші.

-Чи є у нашій бібліотеці художня література?

-Ні, нажаль немає. Місця ледве вистарчає на економічні книжки, не те щоб ще і на художні.

-Скільки в середньому студентів обслуговується щодня?

-Близько 250-280 людей. Така величезна кількість відвідувачів зумовлена браком книжок, бо немає можливості видавати підручники додому. Тому всі змушені сидіти в читальному залі або ксерити необхідну інформацію.

-Чи буде в майбутньому наша бібліотека комп'ютеризованою?

-Так, вже зараз в бібліотеці є комп'ютер і планується збільшити їх кількість. А в бібліотеці Драгоманова існує ціла система за якою всі нові книжки проходять через комп'ютер. Та і до нас, на економічний факультет, нова література приходить із штрих-кодом .

-Чи є у Вас якісь претензії до студентів-відвідувачів?

-Є претензії до вихованості студентів, особливо вражає їх ставлення до книжок: вирвані сторінки, помальовані листки … За всіма неможливо вслідкувати. А якби ви знали скільки сміття залишається в читальному залі після закінчення робочого дня! Про те що книжок в бібліотеці є дуже мало( в порівнянні з кількістю відвідувачів) ми не всім можемо видати потрібну літературу додому. А коли говориш це студенту, він, замість розуміння, виявляє гнів і обуреність, гримаючи дверима. Бувають і такі випадки, що беруть літературу не на свій читацький, а потім справжній власник висловлює претензії до бібліотекарів, що це не він брав книжки і не він підписувався. Виходять такі непорозуміння. Інколи відвідувачі хочуть взяти книжку без читацького, на студентський. Але ми не можемо цього робити , бо наш читацький можна використовувати і в інших бібліотеках, тому існує ризик, що відвідувач залишить десь свій читацький, забравши якусь книжку з іншої бібліотеки.

процес-навчанн

-А в яких саме бібліотеках можна користуватись нашим читацьким?

-В бібліотеках усіх факультетів, а також в бібліотеці Драгоманова.

-Чи є в нашій економічній бібліотеці дорогоцінні книжки?

-Так, це і словники, і енциклопедії…

-Кого обслуговує наша бібліотека?

-Це крім наших студентів денної і заочної форми навчання ще й студенти інститутів післядипломної освіти, а також студенти Самбірської і Червоноградської філій університету.

-Що б ви хотіли змінили в нашій рідній бібліотеці?

-Головною проблемою є приміщення як і читацького залу , так і місця збереження книжок. Його обов'язково треба збільшувати. Зараз в читацькому залі налічується до 50 місць. Тоді як студентів в нас тисячі. Місця де працюють безпосередньо бібліотекарі вистарчає хіба що на двох осіб, а працюють 5. Загалом в нас немає місця де зберігати періодику, через це журнали зберігаємо 5 років, а газети - лише рік.

-Що потрібно, щоб бути бібліотекарем?

-Потрібно дуже любити свою професію і роботу. Бо працювати бібліотекарю приходиться немало(з 10.00 до 17.00), а зарплата за те мізерна: 450-500 гривень. Хоча в мене було багато можливостей піти на інше місце праці, але все ж уже 30 років працюю бібліотекарем.

-Які в Вас є побажання чи прохання до студентів?

-Хочу, щоб вони знали, що всі бібліотекарі їх люблять і стараються допомогти чим можуть, але не завжди в нас вистарчає засобів. То ж не ображайтесь на нас, бо ми в цьому не винні. Ми завжди раді бачити Вас у нашій бібліотеці

Мар'яна Турило