Гендерна рівність: ЧОЛОВІК=ЖІНКА

Каріна і Славік

В силу історичних обставин чоловіка вважають лідером у суспільстві. На початку цивілізації, коли основним критерієм виживання людини в суворих умовах життя були фізична сила та витривалість, така думка була цілковито виправдана. У різні історичні періоди роль жінки в суспільстві змінювалась. У Давній Греції чарівна половина людства не мала майже ніяких прав. Деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоти, оскільки знаючи забагато, вони перестануть коритися чоловікам. Протягом століть дами виборювали собі рівні з мужчинами права. На початку ХІХ ст. жінки, які до цього часу займались лише домогосподарством, почали освоювати роботу на фабриках, завдяки чому могли забезпечити сім'ю. А в кінці цього ж століття у більшості високорозвинених країнах жінки отримали громадянські права. У 1960-ті роки виник рух "За визволення жінок", який ставив за мету повністю урівняти жінок з чоловіками у громадянських та економічних правах. Поволі спектр можливостей панянок розширювався. Сьогодні жінки працюють лікарями, адвокатами, займаються бізнесом. Тепер ніхто не здивується, зустрівши пожежника чи будівельника у жіночій особі, а в арміях деяких західних країн вони займають провідні посади. Однак вибір між кар'єрою та материнством залишається для багатьох жінок досить складним.

Багато як чоловіків, так і жінок вважають, що велика політика - не жіноча справа. Та як багато добра може зробити жінка для суспільства та нашої держави? Адже вона дбає насамперед про інтереси своїх дітей. А дбати про дітей означає дбати про економічний добробут країни, в якій вони живуть, удосконалювати систему освіти, охорони здоров'я. Бачачи, що в світі є багато людей, які потребують підтримки, жінки з усього світу створюють доброчинні фонди та організації, призначені для допомоги сиротам, людям, хворим на рак, біженцям та ін. Протягом століть жінки виборювали право займатися політичною діяльністю, та наштовхувались на опір суспільства, яким керували чоловіки. Втручання жінки в політику почалося зі здобуття виборчого права. Першою у світі жінкою прем'єр-міністром стала С.Бандаранаїке. Пізніше її досягнення повторила ізраїльтянка Голда Меїр. Думаю, що гармонії та рівноваги в країні можна досягти лише спільними зусиллями чоловіків та жінок. Адже кожна людина індивідуальна, і не можна сказати, що якісь риси характеру притаманні лише чоловікам, а якісь - жінкам, скільки людей, стільки й особистостей. Кожна людина носить якусь свою пропозицію або варіант, вирішення конфлікту чи проблеми. І немає значення, до якої статі належить, якщо людина розумна і може чимось допомогти нашій країні, то вона є потрібною суспільству. Щоб досягти успіху в майбутньому, потрібно працювати над собою вже зараз. І починати потрібно з вироблення власного характеру, бо, лише змінивши і удосконаливши самого себе, ми зможемо змінити світ.

Та, не зважаючи на науково-технічний прогрес, висока освіченість та цивілізованість нашого суспільства, в нашій країні ще є жінки, які не знають своїх прав. Жінки, які терплять образи, приниження і побої лише тому, що через страх і незнання не можуть знайти виходу з такої складної ситуації. Однією з основних проблем сучасного суспільства є домашнє насильство. Та час змінює історію, і, може, колись пануватиме матріархат...Хоча життя повинно будуватися на взаємоповазі.

Наталя Когут