Діаманти - це розкіш чи звичайна річ?

Більшість населення планети (близько 70%) думає, що діаманти - це розкіш. Справді, в наш час лише одиниці мають спроможність купувати ювелірні прикраси з діамантами, але з кожним днем попит на це чудо природи зростає.

діаманти

Чоловіки, щоб зробити приємне своїй пасії, вручають такі особливі подарунки, а жінки, у свою чергу, не можуть встояти перед цією спокусою. Є щось магічне у цих блискучих камінцях та дорогих металах, що так спокушує жіночі бажання. У ювелірних магазинах розкладені на оксамитових підставках, вдало оформлені світлом, діаманти з'являються у всій своїй красі і лазурності.

Мерлін Монро вважала, що лише діамант може бути найкращим другом жінки. З цим твердженням важко погодитися, адже жоден камінець не замінить спілкування, а лише додасть трішки особливості та вишуканості.

Діаманти люблять багатих, і не зважаючи на усі труднощі в нашій країні, все ж чимала кількість тих, хто любить втішити себе таким задоволенням. Найбільшу увагу українці віддають сережкам та каблучкам, оздоблених цими камінцями. До цієї розкоші небайдужі як жінки, так і чоловіки. Директор цирку Микола Кобзар вважає, що "діаманти - розкіш для чоловіка і звичайнісінька річ для жінки".

Люди Сходу вважають, що діамант - це талісман Індії, камінь, що увібрав в себе енергію сонця, потужну силу, що символізує непорушність та міцність світу. Ці коштовності забезпечують своєму господарю владу, багатство, славу, здоров'я, надію та стримання.

Найкраще носити діаманти, отримані в спадок. Але ні в якому разі не варто носити краденого каменя, бо він жорстоко розправиться з такою людиною. Оскільки діамант - це камінь Сонця, то він використовується для нормалізації серцевої діяльності.

Отже, якщо ви вирішили купувати цей камінь, спробую розповісти те, що можна використати для вдалого вибору:

1. Не купуйте в Інтернет - магазинах та ТВ - шопах, адже найприємніше в процесі покупки - примірювання.

2. Варто визначитися з формою. Каблучки з тонкою оправою одягайте на підмізинний палець по одній. Носити по декілька на одному пальці - поганий тон. Каблучки з білим каменем прийнято носити на середньому або вказівному пальці. Довгі сережки-підвіски рекомендують дамам з довгою шиєю та виключно під гладкі зачіски. Якщо ж дівчина трішки пампушка, то варто носити масивні сережки чи сережки-ґудзики. Браслети без каменю носять вільно, спустивши до кисті.

3. Ознайомтеся з колекціями. Знаменитих виробників багато: Cartier, Tuffany & Co, Douniani, Bulgari, Carrera y Carrera, Piaget, Van Clee & Arpels.

4. Принцип 4 С (Color, Clarity, Cut, Carat)

а) діаманти абсолютно прозорі, без вад називають "чистої води". Це такі, що не мають будь-якого відтінку, за винятком блакитних, цінуються найбільш дорого. Діаманти із слабким жовтуватим відтінком називають каменем "нечистої води" і цінують значно нижче. Камені червонуватих або синіх відтінків мають сталевий блиск, сапфірово-сині - найбільш рідкісні і безумовно дорогі. При оцінці важливі в першу чергу його яскравість і чистота.

б) Чистота діаманта залежить від щільності вмісту вуглецю або чужорідних металів.

в) Ціна діаманта також залежить і від ваги. Слово "карат" походить від назви пагону карабського дерева, якими у стародавні часи вимірювали вагу коштовного каміння. Один карат дорівнює 0,2 г. Дрібні діаманти - до 0,29 карата, середні - від 0,3-до 0,99 карата і великі ("сапфіри") - 1 карат і більше. Діаманти більше шести каратів продають на аукціонах.

Найдешевші сережки у крамниці 1,5 тис. грн., а найдорожчі - понад 1 млн. Але чи стільки коштує справжнє щастя?

Христя Калімон