Рідні кольори

Скажи, що асоціюється у тебе із словом "УКРАЇНА"? Які образи виринають у свідомості? Впевнена ти подумав про щось дуже красиве і світ одразу став яскравішим, а точніше синьо - жовтим. Адже саме ці кольори є рідними для нас .У них зберігається тепло сонця і безмежність небес, з них складається український державний стяг.

Отже, як ти , мабуть, уже здогадався, мова у цій статті піде про прапори. Здавалося б тема проста і давно усім знайома. Але, якщо синьо - жовтий прапор відомий усім і полюбуватися ним можна доволі часто, то про жовто блакитний і червоно - чорний почути щось в буденний день можна лише, якщо дуже пощастить.

Отже,

Національні прапори України:

Синьо - жовтий

03_03_prapor.jpg, 11 kB

Національний український прапор. Державний прапор України. Синій колір позначає небо, жовтий - ниву і золоте колосся.

На державному рівні його вперше було затверджено Гетьманом Павлом Скоропадським після перевороту 1918 року (жовто-блакитний стяг було "перевернуто"). З часом цей прапор став загальним для національних сил. А у 1991 році, після здобуття Україною незалежності, синьо-жовтий прапор було затверджено Державним прапором України. Ці кольори є основоположними в християнстві, наприклад, досить подивитися на ікони.

Прапор червоно-чорний

03_03_prapor1.jpg, 10 kB Це наше все добро...
Національний прапор України. Прапор України, що бореться.
Кажуть, що ще Святослав і козаки шанували червоно-чорний стяг.
А в листопаді 1916 року в Легіоні УСС засновується "Орден Залізної Остроги" (ОЗО). Символом Ордену стрільці вибрали залізну острогу і червоно-чорний прапор.
У квітні 1941 року учасники ІІ Великого Збору ОУН прийняли окрему постанову: "Організація уживає свойого окремого організаційного прапора чорної і червоної краски".
"Україна - це земля наша родюча, чорна, найбагатший у світі чорнозем, за який проливають кров найкращі сини України..."
Зенон Коссак.

Жовто-блакитний

03_03_prapor3.jpg, 10 kB Українське військо, мов з могили встало,
Загриміло в бубони, в сурмоньки заграло,
Розгорнуло прапор сонячно-блакитний...
Прапор України! Рідний, заповітний!"
(О. Олесь)

Національний Український прапор. Жовтий (золотий ) колір позначає Сонце (космос), ідеальне начало.

Цей стяг має дуже давнє походження. В Україні його вперше затвердив на державному рівні за часів Української Народної Республіки Михайло Грушевський. Жовта смуга розташовувалась за геральдичним правилом: гербовий колір має бути зверху (тризуб жовтого кольору).

УНР і ЗУНР об'єднувались під цим стягом. Карпатська Україна підняла жовто-блакитний прапор також.

Назва "жовто-блакитний" є традиційною для української народної творчості.

Для логічного завершення потрібний висновок. Але я хочу, щоб ти (кожен читач) зробив його сам. Адже наша символіка унікальна і краще за тебе її красу не оцінить ніхто.

Оксана Мартин