У РИТМІ ГАРЯЧОГО ТАНЦЮ

Якщо у вас завмирає серце, коли ви дивитесь танцювальні конкурси, якщо вам не вдається стояти спокійно, коли звучить музика, і, якщо ви вмієте танцювати "душею", негайно записуйтеся до школи танців. При цьому абсолютно неважливо, скільки вам років, адже вчитися танцювати ніколи не пізно. Заняття танцями можуть покращити ваше здоров'я. Вони позитивно впливають на серцево-судинну та дихальну системи. І, безперечно, в усіх танцюристів прекрасна фігура і красива легка хода. Це виникає за рахунок благородної постави: танцюрист завжди ходить iз високо піднятою головою та розпрямленими плечима. Чим більше ви займаєтеся танцями, тим легшими та більш розкутими стають ваші рухи.

Я ХОЧУ ТАНЦЮВАТИ...

Початковий курс навчання не забере у вас багато грошей та часу. У середньому місяць тренувань коштує 100-150 гривень, при чому займатись потрібно три години на тиждень. Звичайно, якщо ваші амбіції не дозволяють вам залишатися на середньому аматорському рівні, то часу й грошей знадобиться набагато більше. У професіоналів тренування набагато триваліші та серйозніші. А участь у танцювальних конкурсах - задоволення не з дешевих.

ЩО ОБРАТИ?

03_07_mw.jpg, 9 kB

Отже, ви вирішили неодмінно навчитися танцювати. Зараз у Львові дуже багато різноманітних танцювальних клубів та шкіл:

 • "Лідер" (СШ №62, вхід з вул. Театральної, 17 - 3-ій поверх, спортзал)
 • "Свінг"( вул. Шота Руставелі, 7)
 • "Карменс" (Сихів, Хуторівка,24)
 • "Естет" (Патона, 7. СШ№15)
 • "Едельвейс" РОКС (Палац Залізничників)
 • "Рондо" (парк Культури, "Романтик")
 • "Фламінго" Погулянка, Центр тв. дітей та юн-ва
 • "Елегант" ЛНУ ім. І. Франка (для студентів ЛНУ)
 • Звичайно, відразу ж виникає запитання: який саме вид танцю обрати? Можливо, не такими модними, але більш благородними вважаються бальні танці. Вони включають у себе таку програму, як латиноамериканські танці. Вам запропонують п'ять видів: запальні ча-ча-ча, самбу, румбу , джайв та пасадобиль стандартної європейської програми. Оскільки бальні танці неможливо танцювати поодинці, сюди одразу потрібно приходити з партнером.Розглянемо детальніше види танців латиноамериканської програми.

  Джайв

  Слово "jive" схоже на південно-африканське "jev" ("говорити зневажливо"). Також "jive" має подібне значення в негритянському сленгу: обман, хитрість, хоча можливе походження від англійського "jibe" ("дешеві товари", "марихуана"). Джайв дуже швидкий, потребує багато енергії. Сучасний джайв все ще має Bunny Hug (Стрибок Кролика), як один з основних кроків. Це те саме шассі убік, коли кролик або заєць лякається і стрибає з місця вбік. Цей танець виконувався під музику регтайм, з акцентами на ударах 2 і 4, в ритмах, що синкопують.

  Пасадобиль

  Назва "paso doble" на іспанській мові означає "два кроки", а також співзвучно "paso а dos" - "танець для двох (ніг)". Ці назви пов'язані з маршовим характером танцю на рахунок "один, два" або "лівою, правою". Перша назва танцю - "один іспанський крок" ("spanish one step"), оскільки кроки робляться на кожен рахунок. Пасодобль був одним з багатьох іспанських народних танців, пов'язаних з різними аспектами іспанського життя. Цей танець - стилізація основних фігур, виконуваних торерро на арені. Кожна з них має свою назву: переступання з ноги на ногу (сюр танок), вероніка, ухилення (екар), плащ, ронда, перехресний поворот.

  Румба

  03_07_Chentsova_Dariya.jpg, 10 kB

  Назва "rumba", можливо, походить від назви танцювальних груп в 1807 році "Rumboso orquestra", хоча в Іспанії слово "rumbo" означає "шлях" (у російському морський аналог - "румби", тобто напрям), а "rumba" - "купа мала", і "rhum" - це сорт лікеру, популярний в Карібському басейні, при цьому будь-яке з цих слів могло використовуватися для опису цього танцю. Оригінальний сенс назви, на мою думку, це "шлях душі". Румба - це душа латиноамериканської музики і танцю, його ритм дозволяє танцівниці показати свою граціозність і жіночність, а танцюристові - допомогти їй в цьому.

  Ча-ча-ча

  Назва танцю, можливо, відбулася від іспанського "chacha" - "няня" (дуже сумнівно), або "chachar" - "жувати листя коки" (більш-менш) або просто від "char" - "чай", але найбільш вірогідне походження назви від швидкого і веселого кубинського танцю "Guaracha"(гуарача), а так само від співзвуччя з клацаннями відповідних музичних інструментів під час шассі. Ча-ча-ча зараз танцюється в ритмі 120 ударів в хвилину. Кроки робляться на кожен удар, з сильним рухом стегон, коліна випрямляються на кожному кроці. Під час танцю пари повинні передати веселий, безтурботний і розв'язний характер.

  Самба

  Походження назви "samba" неясне, хоча "zambo" означає "дитина від негра і місцевої (бразильською) жінки" (мулат). До 1914р. цей танець був відомий під бразильською назвою "maxixe". Це бразильський круговий танець, описаний як Two Step. Maxixe був відомий в США на початку XX ст. Maxixe став популярним в Європі після шоу в Парижі в 1905 р. Він танцювався, як кроки польки, що виконуються під музику хабанери (Cuban Habanera). Зараз в самбі є рух maxixe. Самба включає характерні латинські рухи стегнами, які виражені "Samba Bounce" пружинячим рухом. Дійсний характер самби - це веселість і флірт, загравання один з одним, що супроводжується непристойними рухами тазу з різними інтерпретаціями. Якщо ж цього немає, самба втрачає дуже багато що.

  ОДЯГ

  03_07_padosobie.jpg, 15 kB

  Головним критерієм у виборі одягу для занять повинна служити його комфортність. Одяг не має стримувати ваших рухів, заважати вам у танці, тому найкраще займатися в чомусь, що облягає. Крім того, коли добре видно контури тіла, викладачеві легше помітити ваші помилки. Для занять бальними танцями чоловікам краще вдягти футболку та штани вільного крою. Жінці краще танцювати у спідниці вище колін. Але найкраще мати еластичні лосини: для тренувань вони універсальні. Якщо ви захочете приймати участь у конкурсах, будьте готові купувати дорогі костюми ($65.00 - $99.00). Щодо взуття, то воно має бути змінним. Для розминок добре підійдуть чешки або джазівки. Партнери комфортно почуватимуться у м'яких туфлях, а партнерки - в босоніжках на підборах.

  ГОЛОВНЕ - НЕ БОЯТИСЯ

  Навіть якщо ви вважаєте, що в дитинстві вам на вухо наступив слон, не переймайтесь: слух можна розвинути. У будь-якій школі танців вам спочатку спробують прищепити почуття ритму. До речі, ритм - один із найважливіших аспектів, за яким оцінюють пару на конкурсі. Надалі вам покажуть основні елементи танців. Вони досить легкі, але вимагають до себе дуже серйозного ставлення. Важливо навчитися танцювати ці па правильно, адже саме на них базуватиметься подальше навчання. Чим довше ви займатиметесь, тим більший акцент робитиметься не на окремі елементи, а на танцювальні композиції.

  Отже, беріть чешки і біжіть до найближчої школи танцю. Успіху вам на паркеті!

  Вікторія Панькович