Мистецтво, заховане у стінах театру

03_11_teatr6.jpg, 42 kB

Мандруєш лабіринтами львівських вулиць, усе вже до болю знайоме і ніби таке вивчене. Ти ж бачив це вже не один раз...Ти пролітаєш далі...ЗУПИНИСЬ! Чи знаєш ти, що ховається за стінами отих львівських кам'яниць? Чи заглядував ти глибоко у їхню душу, щоб почути, що саме вони хочуть тобі розповісти. Отже, знаєш ти ще дуже мало...

03_11_teatr1.jpg, 6 kB

Театр імені Леся Курбаса захований між невеличкими колонами на одноіменній вулиці, що простелилася паралельно проспекту Свободи, такий непомітний зовні, але такий яскравий в середині. У ньому зібраний колорит найрізноманітнших думок, що приводить глядача до роздумів про пізнання людини та отого світу, що тебе оточує.

Його вистави не залишають байдужими, він закохує в себе найвибагливіших поціновувачів мистецтва і своєю демократичністю дозволяє вийти далеко за поставлені рамки. Він відкритий для всіх, хто хоче, що йому відкрилися.

03_11_teatr2.jpg, 10 kB

А краще зрозуміти усі родзинки театру нам допомогла керівник літературно- драматичної частини Марта Швець. За її словами аналогів такого театру у Львові немає. Він створений у 1987 році Володимиром Кучинським і за короткий термін зміг стати одним з кращих в Україні, незважаючи на складний період становлення театрального поприща. Театр представляє Українське мистецтво на фестивалях і гастролях у провідних країнах Європи та світу (США, Єгипет, Японія, Великобританія...). Тут велику увагу приділяють драматургії ХХ ст. Цей театр єдиний в Україні здійснив постановки "Благородного Еродія" та "Наркіса" за Григорієм Сковородою, "Між двох сил" за Володимиром Винниченком, "Хвала Еросу" за Платоном...Театр першим здійснив сценічні постановки діалогів Григорія Сковороди, Платона, поезії Василя Стуса і драматичних поем Ліни Костенко.

03_11_teatr3.jpg, 15 kB

Високий художній рівень театру засвідчують численні гран-прі та нагороди за кращу режисуру та акторську майстерність на престижних міжнародних фестивалях (Золотий лев, Слов'янський вінець, Контакт, Херсонські ігри...). Критика називає цей колектив унікальним театральним явищем, бо він повернуви українській сцені інтелектуальний престиж і по'єднав багатогранну сценічну практику із процесом пізнання Людини.

03_11_teatr4.jpg, 20 kB

А ту ейфорію почуттів, яку можна побачити в очах глядача важко змалювати словами чи фарбами. Інколи, під час вистави просто хочеться вийтит на балкон і крикнути на весь світ, що ти його обожнюєш! Хочеться звільнити усі свої внутрішні почуття. Дехто, просто по кілька раз приходить на одні і ті ж вистави, бо щоразу він бачить їх по новому і ще раз переживає той неімовірний потік емоцій, які вона викликає, зрозуміти, що тобі хотіли сказати своєю грою актори.

03_11_teatr5.jpg, 7 kB

Характерним також для цього театру є оригінальність та неповторність і нетрадиційний підхід до постановки гри акторів. Тут ти можеш побачити те, чого не сподіваєшся побачити, відкритість і відвертість про все, що притаманне цьому світу. Неповторний контакт з глядачем, а інколи і часткова участь у самій виставі, шаленість емоцій. Звичним також є те, що під час антракту ти вільно можеш переміщуватися по усіх закутках театру і вийти на то й же балкон, відчуття свободи...

03_11_Hvala_Erosu.jpg, 19 kB

Останніми прем'єрами чарівної майстерності акторської гри є "Чекаючи на Годо" та "Манахата" , зал на які ніколи не був пустим. Щоб відчути енергетику тих вистав, тобі ватро їх відвідати. То ж гайда в касу за білетами, а то в липні у них канікули. І насолодитися їхніми виставами ти матимеш нагоду, лише з серпня, а також в червні.

До речі, ціни на вистави досить помірні, орієнтоано 20 грн, хоча задоволення, яке ти отримуєш від вистави вартує набагато дорожче. Крім того, зручним є те, що квиточки можна безкоштовно бронювати в касах театру, що значно полегшує твій і без того напружений графік.

Але знаєш, для того, щоб зрозуміти про що йшла мова вище, тобі варто побачити все на власні очі, і порівняти усі його можливості. Адже, оригінальні речі та красу потрібно вміти цінувати...

Наталя Данилів