Тюнінг в Україні

03_12_m1.jpg, 31 kB

В світі існує більше ніж 800 млн. автомобілів, але дуже мало із них виділяються із загального потоку. От тільки глянути на вулиці нашого міста - тисячі Lanos'ів, Aveo, Жигулів... І всі вони "на одне лице", добре що хоч не всі одного кольору. І саме завдяки таким людям, які хотіли виділитися ми маємо сьогодні таке явище, як тюнінг. Тюнінгування автомобіля - це складний процес переобладнання його до такого стану, який б повністю задовольняв його власника.

03_12_m2.jpg, 35 kB

Таке явище,як тюнінг існує в світі вже досить давно, але до недавнього періоду був майже невідомим в Україні. Розквіт доби переобладнання автомобілів в Україні почався із виходом в світ всім відомого фільму "Форсаж", а згодом і виходом комп'ютерної іграшки "Need for speed - underground".

03_12_m3.jpg, 35 kB

Не було б перебільшенням сказати, що тюнінгу немає меж. Машину можна переробляти стільки, на скільки хватить сил і грошей. Це, насправді є дуже дорогим задоволенням. І початково зародився він не для того, щоб покрасуватися на своєму автомобілі, а для гонок. І саме тим світовий автотюнінг відрізняється від українського, що закордоном більше поширено переробляти автомобіль в більш потужний, з кращими технічними характеристиками (в Україні так званий "тюнінг движка"). Так на швидкості більше ніж 300км/год ці автомобілі прискорюються, повертають і гальмують значно швидше, ніж звичайні. Вони видають максимальні значення по всіх параметрах і перероблені для того, щоб перетворити водіння в мистецтво.

03_12_m4.jpg, 37 kB

В Україні тюнінгує автомобілі переважно молодь, якій батьки залишили свій старенький, наприклад, "Жигуль". І переважно - це є тільки зовнішній тюнінг. Машину можна переробити до такого стану, що вона буде зовсім не схожа на ту, якою її виготовив завод і навіть обізнана людина не змогла б сказати якої марки це був автомобіль. Можна і вибрати в магазині безліч обновлень, таких як бампери передні і задні, пороги, спойлери, вітронагнітачі, колесні диски, і зробити щось самому (це вже від фантазії залежить). І ставлення до цього в різних людей розбігається. Дехто вважає "нехай тюнінгують собі на здоров'я, якщо це гарно", у декого викликає презирство, в декого повагу і захоплення, дехто вважає це комплексом неповноцінності. І якщо б ви запитали будь-кого із власників тюнінгованого авто "для чого це тобі?", в більшості випадків ви б просто почули "мені це подобається". І саме для більшості таких людей тюнінг - це не просто захоплення, це - стиль життя, це щось таке без чого воно було б неповноцінним.

03_12_m5.jpg, 50 kB

Було б не правильним не написати ще про один різновид тюнінгу - тюнінг салону, або внутрішній тюнінг. Він робиться перш за все для того, щоб водію і пасажирам було приємно, комфортно і зручно почувати себе в автомобілі. Тепер в машину можна поставити будь-яку аудіо систему, зробити шумоізоляцію салону, поставити собі портативний телевізор, чи навіть DVD-плеєр.

03_12_m6.jpg, 43 kB

У Львові істинних любителів автотюнінгу можна знайти на сайті тюнінг клубу www.tuning.lviv.ua , чи на львівських змаганнях з драгу, які організовує той же самий тюнінг клуб.

І на завершення варто сказати, що автомобілі - дуже небезпечний вид транспорту, тому не настільки важливо на дорозі який у тебе автомобіль, як безпека руху і взаємоповага всіх учасників дорожнього руху.

Володимир Мартин