Оксана Караванська - королева сумочок та ексасуарів

03_15_f4.jpg, 5 kB

Вишуканість, стиль, шарм, мода. Ми щодня намагаємося зловити останні тенденції моди, щоб знайти власну особистість, виокреметися яскравою барвою у сірому буденному світі. Про те, що таке мода і яке місце вона займає у нашому житті ми поговорили їз людиною, для якої світ моди став її власним світом, відоми не лише в Україні дизайнером та модельєром Оксаною Караванською.

- Розкажіть будь-ласка про Вашу сім'ю і як вона впливає на Вашу творчість?

Сім'я є просто присутня в моєму житті, тому вона просто не може не впливати на мою творчість. Сім'я безперечно сильно взаємопов'язана з моєю творчістю. Вона навіть не впливає, вона просто присутня в моєму житті.

03_15_f5.jpg, 40 kB

- У Вас є маленька донечка, скажіть будь ласка, чи надихає вона Вас на створеня нових колекцій?

Ні, я не хочу змішувати таких речей.Вона мене надихає просто на те, щоб цікавіше жити. А щодо створення колекцій, то тут вже зовсім інше.

- Із фрацузькою маркою Сітруен у Вас має бути договір. Чи можети Ви нам щось про це розповісти?

Наразі я нічого не можу розповісти, про це буде відому аж тоді, коли проект буде закінчено і буде випущено продукт. Так, контракт є, але зміст того контракту наразі не розголошується. Але співпраця має бути цікава і нетрадиційна.

03_15_f1.jpg, 31 kB

- Розкажіть будь ласка, коли розпочалася Ваша дизайнерська кар'єра?

Це було у 1997 році на першому львівському показі, а точніше у грудні 1996 року в паліці Украуна на показі "Альта - мода", де був присутній П'єр Карден. Там я увійшла в 10 кращих.

- Ваш одяг є порівняно дешевшим, ніж в інших дизайнерів Вашого рівня. Чому?

В цьому і полягає концепція нашої роботи, бо український одяг має бути доступним для українців.

03_15_f2.jpg, 30 kB

- Чи плануєте Ви випустити спеціальну колекцію орієнтовану на студентів?

Так, але це не має бути студентська колекція, є вже офіційно задеклерована молодіжна лінія "Okey by Oksana Karavanska", відбулася вже перша презинтація, але ця лінія не набула ще остаточних рис, тому попреду зміни.

- Нещодавно у Вас відбулася колекція організована для дітей. Складно було її готувати?

Ні, абсолютно. Готувати її було надзвичайно просто, що мені аж соромно за те, що так мало часу на це витратила. До того ж, це не була моя перша дитяча колекція.

03_15_f3.jpg, 17 kB

- Чи є шанс у звичайного студента співпрацювати з Вами?

Думаю, що це не проблема, але все впирається в артистизм цих студентів. Якщо людина не є призначена для сцени, то її просто не можна випускати на подіум.

- Як на Вашу думку, студент сьогодення одягається стильно?

В мене складаєтьс враження,що сьогодні молодь поділяється на 2 категорії. Одна - суто молодіжний. Інколи навіть надто гострий стиль. Друга - надмірна розкішність і багатство, де молодь нагадує дорогих дівчат на виставкових вітринах х погано вираженим почуттям смаку. Хоча є поодинокі випадки дуцже цікавої молоді.

03_15_f6.jpg, 32 kB

- Де Ви більше любите відпочивати, в Україні чи за кордоном?

Відпочивати я звичайно люблю. В Україні є де відпочити, зокрема - це Карпати, якщо ж на море, то краще за кордоном, бо кримському сервісу ще дуже далеко до європейських стандартів.

- Чи є у вас ідел і з ким би хотілося співпрацювати із відомих дизайнерів?

Ні, ідеалу в мене немає, є просто дизайнер, які мені подобаються. А щодо співпраці, то я вважаю, що сьогоді мій рівень вже прирівнюють до європейського, тому якась співпраця для спільних проектів є неактуальною, хіба для знайомства. Коли в одному колективі працюють багато лідерів, то важко вийти хорошому проекту.

03_15_f7.jpg, 29 kB

- Чи не виникало у Вас ідеї створити дизайнерську школу?

(посміхається) Виникало, але зараз це все в процесі. Є студенти, які бхотіи навчатися чи проходитипрактику. Але све то потрібно оформити юридично. Думаю, це справа майбутнього.

- Українські дизайнери поступаються чимось провідним світовим дизайнерам?

Ні, їм абсолютно не бракує креативу чи ідейності, Можливо , поступаються лише по можливості реалізації.

- Вас часто впізнають?

Трапляється і таке (посміхається). Більше в Києві, хоча є чимало цікавих випадків, то в магазинах автографах беруть, то мене запитуються чому я купую одяг інших марок, коли сама випускаю нічим не гірші.

- Чи змінилися Ваші погляди із популярністю?

Взагаліто ні, можливо десь на підсвідомому рівні, але думаю це приходить з часом і віком, хоча власне погляди я не поміняла. Єдине,що менше стала ходити пішки та просто гуляти вулицями Львова.

03_15_f8.jpg, 16 kB

- Чи помічали ви, що вас починають копіювати?

Я б швидше назвала це - знайти свою успішність моїм шляхом. Так сьогодні така річ стала звичайним явищем, я б навіть казала бізнесом, Але коли тебе копіюють, то це і приємно.

- Якому бренду Ви віддаєте перевагу?

Все залежить у чому. Якщо це взуття, то тут я просто колекціоную різні бренди. В мене може стояти вдома кілька пар, яких я просто не маю часу одягати, та все ж купую. Щодо джинсів, то тут я віддаю перевагу Армані, просто чомусь саме вони найкраще сидять на моїх сідницях. Якщо говорити про окуляри, які є невід'ємним атрибутом мого стилю, то тут я теж не маю одностайності. Ті, які найкраще налізуть на мій ніс.(посміхається)

- У Вас чудові чоловічі колекції, свого чоловіка Ви теж одягаєте?

Дякую, звичайно. Він вже навіть не питається моїх порад, а просто зранку всає і говорить "ну, і що сьогодні?...". Тобто я просто готую йому його денний вигляд.

- Чому флакон свого парфуму Ви офомили у вигляді писанки?

Коли ми працювали над дизайном флакону, то вирішили, що він повинен мати суто українські корені. А що ще може бути бьш українське, як не писанка. До того ж, її форма чудово підходить під флакон.

- Фішка Оксани Караванської - це...?

Еклектичність мого одягу, тобто поєднання нетрадиційних і несподіваних речей. Також нетрадиційність крою та використання певних національних елементів, хоча це є не завжди обов'язковим аспектом у моїй творчості.

- Тканини для своїх колекцій викупуєте в Украні чи за кордоном?

І в Україні, і за кордоном, але нажаль, лише іноземного виробництва. Шкода, але в Україні не виготовляють хороших тканин. Можливо, лише власного виробництва, такі , як кутюр, але він дуже дорогий, тому ми зразу попереджуємо замовника, що це йому обійдеться не дешево.

- Скажіть будь ласка, які Ваші улюблені твори чи письменники?

З сучасних письменників мені подобається Андрухович, також із задаволенням читаю Булгакова. З фільмів класикою для мене залишилися "12 стільців". Взагалі читати я обожнюю, і дуже часто твори мене надихають на нові відкриття у моїй творчості.

03_15_tablica.jpg, 11 kB

- Охарактерезуйте будь ласка людей, з якими Вам приємно спілкуватися?

За багато років постійного спілкування з новими людьми. Я просто виробила у собі звичку зі всіма спілкуватися гна рівних. Наприклад якщо ця людинав не цікава для мене, то це ще не означає, що вона не цікава взагалоі. Я до всіх стараюся ставитися однаково.

- Хто з українських музикантів Вам подобається найбільше?

Мабуть, не дивним буде, що це ВВ та Океан Ельзи, а також багато різної музики вибірково. Останнім часом я музику слухаю з метою, щоб підібрати її для своїх показів, адже, якби там не було, це ще і шоу-бізнес і все, що я роблю потрібно заганяти у його рамки, а музику до показів я підбираю самостійно.

-І на закінчення, кілька побажань для наших читачів.

03_15_sign.jpg, 34 kB

Христя Калімон, Надя Мейлер, Максим Ваврін