Операція "Вісла", або українці в Перемишлі

03_20_nadpis.jpg, 26 kB

5:45 - збір на площі Митній, посадка у автобус, роздача паспортів і очікування... 7:00 - початок поїздки. ЛНУ перепало 10 автобусів. Їхали колоною, правда без супроводу, мигалок і ДПС. Їдемо, ніхто не знає куди, як і на скільки, зате в Польщу. Поїхали на переїзд Краківець-Коршова, переїхали кордон за годину і ми вже в іншій країні, далеко від Батьківщини. Мені особливо сподобався митний огляд, ні обшуку, ні шмону.

Вакарчук І.О.

В 11:00 приїхали у Перемишль. І тут починається те, заради чого обласна рада нас транспортувала. В костелі відбувся молебен пам'яті загиблих в операції "Вісла". Потім похід колоною до українського воєнного цвинтаря, зі супроводом польської поліції. Пройшовши польський цвинтар і пройшовши трохи далі завернули направо. Тут відправили молебен, виступив з промовою посол України в Польщі, голова обласної ради, представники союзу українців закерзоння, і покладення квітів до меморіалу.

03_20_grupove.jpg, 29 kB

Потім вільний час, відвідування низького замку, купування морозива за 1,2 zl. Щодо мобільного зв'язку, на вершині Перемишля Київстар тянув суперово. Не відставало UMC і LIFE. У знайомої, у якої телефон стояв на автовибору мережі, за 30 секунд вхідного дзвінка з рахунку зникло 7 гривень. Добре потомившись, зібралися о 18:00 на виїзд. Декілька істориків залишились на ночівку. Хостел (не плутати з фільмом) коштує від 10 до 20 zl.

Виїхали о 18:15, поїхали на Медику-Шегині. Після чистої Польщі перехід виглядав помийною ямою. Купа недопалків, а чого вартий біотуалет в нейтральній полосі...

03_20_horugvi.jpg, 34 kB

Отже, ми проїхали польський кордон (візи видали одноразові 10 денні), і ... в самій нейтральній полосі поламався автобус. Розмовляючи із знайомими з України хвалились, що ми ні в Європі, ні в Україні. Після 3 годин ремонту двигун великими зусилями водіїв (їх у нас було 2) двигун завівся. Не глушачи мотору ми перетнули український кордон і добралися до Львова. Я вже о 23:45 був удома:))

Цікаво з'їздили... Інші люди, інша мова, інша ментальність. Свято - все закрито. А які ціни - справді людські, правда на тютюн і алкоголь... великі. Відвідавши магазин і дивлячись на 250 грам C2H5COOH за 10 злотих вирішили випити на Україні. Справді, нас від поляків відрізняє багато. Ніхто не їде проти правил, доброзичливі люди, справді як у Європі, скажімо з будь якого таксофону окрім дзвінків можна відправити SMS чи EMAIL, а це вже щось...

Юрій Рудий