Хлопець як елемент дамського гардеробу

«Слухай, заведи собі хлопця!» - одна з типових порад найкращої подружки. Або «Хто твій бойфренд цього тижня?» А ще частенько можна почути фрази на зразок: «Знаєш, він тобі не пасує», «Коли йдеш на побачення, одягайтеся в однаковому стилі», «Ви вже місяць зустрічаєтеся?.....а ти не хочеш чогось новенького?» І ще безліч фраз, які все частіше наводять на думку, що хлопець має бути вдало підібраний до твого сьогоднішнього вигляду, типажу чи стилю. Так ніби хлопець – це річ в магазині одягу, яку час від часу треба міняти, оновлювати, підбирати зі смаком і краще, щоб вони були на зміну. З одним йдеш в театр, з іншим – в нічний клуб, ще один – для мандрівок в гори, ну і для телефонних розмов можна завести, щоб по ночах не дуже сумно було.

Дехто знаходить універсальних хлопців, які підходять в будь-якій ситуації. Але то вже ексклюзив, і цінуються вони дуже дорого. Їх знайдеш або в дуже дорогих магазинах, або на секонд-хенді, де якість ще не втрачена, але використана або, краще сказати, «випробувана чужими руками».

Хоча переважно хороші речі просто так ніхто не викидає. Навіть якщо нею не користуєшся, то просто ховаєш в куточку на горищі колись пригодиться, він же ж хороший…

А ще знайома ситуація, коли модна блузка, та ще й дуже дорога, висить в магазині на вітрині , і тоді твоє «ХОЧУ» голосно про себе заявляє, навіть якщо ця блузка зовсім тобі не личить. Але ж «ХОЧУ»… Ти збираєш гроші, не спиш ночами, мріючи про оту модну блузку, уявляючи, якою ідеальною вона є. Проходить час, і з певними зусиллями ти досягаєш цілі. Твоє «ХОЧУ» задоволене і сказало «дякую». І тут ти починаєш розуміти, що блузка на тобі погано лежить, і колір зовсім не той. І вже навіть не хочеться її носити. То ж ти про неї просто забуваєш або віддаєш тому, кому вона пасує більше, або просто – на секонд-хенд.

Уяви собі, що твоя нова сумочка чи окуляри, чи ще щось з твого гардеробу сподобалось твоїм подружкам. Вони неодмінно попросять їх поносити. І, звичайно, що ж тут такого. Але повернеться до тебе твоя сумочка (чи ще щось) вже в зовсім іншому вигляді. І чи сподобається вона тобі?

А тепер на хвилинку згадай про свої улюблені джинси, оті, які зараз лежать вдома і чекають тебе. Так, ти вже не пам’ятаєш скільки вони в тебе. Разом ви пережили стільки подій, стільки таємниць. І нехай вони вже всі протерті і латка на латці, нехай де-не-де плями нагадують про спільно пережиті події, та все ж вони зручні, надійні і дуже рідні. В них ти завжди почуваєшся собою. В них ти б робила все на світі. І не важливо, як вони виглядають, ти краще з часом шорти з них зробиш, ніж викинеш. І не просто так ти сидиш на дієтах, щоб досі в них влазити.

І на останок, вся ця сатира повинна наштовхнути на думку, чи зможе колись весь той гламур (шпильки, сумочки, браслети..) повноцінно замінити оті, вже такі рідні, джинси? Чи зможе отой «ідеал суспільних стереотипів», який виблискує для всіх, замінити тобі рідну душу? З хлопцем має бути «комфортно», якщо ти розумієш, про що я…

Наталя Данилів