До чи після...?

Чи погано водити машину? Ні, не погано. Але що станеться, якщо за кермо авто захоче сісти тринадцятирічний підліток? Чи буде це погано? Так. Звичайно, йому так не здаватиметься, але можна уявити, що переживатимуть його батьки та інші члени сім’ї!

Сучасне суспільство через різні засоби, а передовсім через мас-медіа, намагається перекрутити наше світобачення, пропагуючи молоді все, що є пов’язане із фізичною близькістю, сферою інтимності та статевості. Я на власному досвіді переконався, що найцікавішим для молоді та підлітків є питання про стосунки з протилежною статтю. Це є актуальна, часом дуже болюча тема, про яку молодь намагається отримати добру та вичерпну інформацію. Тому дуже важко у наш час пояснити християнський ідеал любові між чоловіком та жінкою, коли цинічний світ отруює все довкола себе, принижує, дивиться на все з корисливим поглядом. Розуміння сексуальної чистоти є дуже розмитим. Ми зовсім її не цінуємо та зовсім не прагнемо, а якщо прагнемо, то занадто пізно. Навіть наголошуючи на її важливості, ми відразу ж перекреслюємо свої слова негідними вчинками.

Багато молодих людей розглядає секс лише як потребу організму, щоб задовільнити сексуальний потяг. Вони займаються ним де-небудь і з будь-ким. Натомість статевий потяг – це Божий дар, один з найцінніших скарбів, який ми отримали від Нього в нашому житті. Тому існування потягу не завжди обумовлює його обов’язкове задоволення. Фізична близькість – це набагато більше, ніж два переплетених тіла. Бог створив секс як фізичний вияв нашої єдності у шлюбі, тому що невіддільною частиною справжнього кохання є взаємна відповідальність одне за одного. Там, де існує справжнє кохання, з’являється також і відповідальність, зникає слово «я», натомість залишається тільки «ти», «відповідаю за тебе…»

Але ми можемо іноді спостерігати, що хлопця не цікавить те, що відбувається в душі у дівчини, його не цікавить її минуле, ані її майбутнє… Йому навіть не цікаво, що буде потім, після «цього». Чи вони будуть жити разом, чи вона, можливо, завагітніє. Він використовує її як засіб для заспокоєння власного бажання.

Так чому молодь нехтує порадами старших щодо дошлюбної чистоти? Застерігаючи молодих людей від статевих зносин до шлюбу, батьки, вихователі, священики часто тим самим відвертають молодь від себе, тому що намагаються заборонити. Усі ми знаємо, що заборона спонукає нас чинити опір, ми прагнемо порушити те, що нам заборонено, оскільки сприймаємо це як позбавлення чогось цінного.

Коли молоді люди йдуть назустріч один одному і пізнають один одного для того, щоб ухвалити найважливіше рішення – об’єднатися для подальшого життя чи ні, то вони можуть у будь-який момент перервати свої взаємини без особливих наслідків. Але якщо вони вже «приклеїлися» один до одного фізично, розрив відносин зробить з ними те ж, що ви зробите зі склеєними листками паперу. Тільки життя - це не папір. Тому, поки молоді люди ще не ухвалили рішення створити одне тіло в сім’ї, не можна допускати фізичної близькості. Але якщо рішення вже прийняте, то слід його узаконити, отримавши благословення Бога, батьків, рідних, друзів, і тоді спокійно «приклеїтися» один раз і назавжди. І ніколи більше не відчувати гіркоти розриву відносин, для яких Бог створив чоловіка і жінку.

Можливо, хтось з вас може сказати: «А ось я вже мав чи мала стільки партнерів, і нічого...» Нічого? Якщо ви будете чесні і уважні до себе та до свого партнера, то ви будете вимушені визнати, що все ж таки щось втрачене у вашому житті є. Таке, чого вже не повернеш…

В’ячеслав Окунь