26 листопада 2015 року студенти та викладачі економічного факультету вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років.

Опубліковано: 26.11.2015 20:00:00 Важливість: 1
Автор: Економічний науковий клуб

Студенти та викладачі економічного факультету за ініціативи Економічного наукового клубу студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених провели заходи з вшанування загиблих від Голодомору під гаслом “Люди правди. Щоб світ знав!”.

Голодомор – геноцид українського народу, здійснений сталінським урядом СРСР у 1932-33 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців з метою придушення національно-визвольного руху і фізичного винищення українських селян. Його організатори ставили за мету ліквідацію українства як національної спільноти, бо вона мала “втратити ту частину народу, котра зберігала і розвивала культуру, вірування, об’єднавчі ідеї, що прокладали шлях і давали їй душу, тобто зробили б нацією, а не просто населенням”.

Невинно убієнних українських хліборобів довгий час не визнавали жертвами масового терору. Панівна більшовицька ідеологія гальмувала офіційне визнання Голодомору як геноциду української нації. Сьогодні ми згадуємо Людей правди – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор в Україні навіть у часи, коли це могло коштувати життя: Гарет Джонс, Малкольм Маґґерідж, Андрей Шептицький, Мілена Рудницька, Йоган Людвіг Мовінкель, Нестор Білоус, Марко Желізняк, Олександра Радченко, Вільям Генрі Черберлин, Улас Самчук, Віктор Кравченко, Рафаєль Лемкін, Роберт Конквест, Володимир Маняк і Лідія Коваленко-Маняк. Американський історик Джеймс Мейс започаткував акцію “Запали свічку пам’яті”, яку підхопило нинішнє покоління.

У холі економічного факультету на виставці “Люди Правди. Були ті, хто говорив правду щоб світ знав” було представлено документальні факти трагічних подій у спогадах та статтях. Більше тисячі свічок запалили студенти та викладачі економічного факультету у пам’ять про страшні події Голодомору в Україні.