чисельник (42 тиждень року)     Друк  HOME  RSS  UA EN

Обговорення проблем розвитку банківської системи в Україні: діалог президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко з фахівцями-економістами Університету

Опубліковано: 4.12.2015 02:00:00 Важливість: 1
Автор: Деканат

Відомий український політик, громадський діяч, заслужений економіст України, Президент Асоціації українських банків Олександр Анатолійович Сугоняко у виступі перед викладачами та студентами економічного факультету зазначив, що важливою передумовою розвитку вітчизняної економіки є творення простору суспільної довіри. На його думку, важливими складниками суспільної довіри є поведінка політичних еліт, релігійні, правові і соціокультурні чинники, особливості національного менталітету тощо. Без довіри людей до базових соціальних інститутів, держави загалом, неможлива довіра до банків, інших фінансових інститутів, монетарної політики НБУ. “Криза довіри в українському суспільстві зумовлена несправедливою приватизацією та неврегульованістю відносин власності, високим рівнем корупції, неефективною правовою системою”, – зазначив Олександр Сугоняко.

У запитаннях та виступах учасників зустрічі значну увагу було приділено напрямам розвитку банківської системи України: покращення фінансового стану, зростання ліквідності та недопущення банкрутства українських банків, доцільності оподаткування доходів власників депозитів, удосконалення банківського регулювання і нагляду. На думку О. Сугоняко, банківська система України буде дієвою лише за умови співіснування великих, середніх і малих банків, переважання вітчизняного банківського капіталу і його реального залучення до кредитування вітчизняної промисловості.

Викладачі та студенти економічного факультету висловили міркування щодо окремих питань співпраці України з Міжнародним валютним фондом, підвищення ефективності та прозорості монетарної політики НБУ, забезпечення стабільності обмінного курсу гривні, місця іноземного банківського капіталу у вітчизняній економіці тощо.

На завершення в.о. декана економічного факультету Ростислав Михайлишин подякував Олександрові Сугоняко за участь у зустрічі і висловив сподівання на поглиблення співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Асоціацією українських банків.