Студентське життя

Студентське життя – особливий період для кожної молодої людини, яка вирішила здобути професійну освіту. Для одних – це довгоочікувані зміни, для інших – страх перед новим і незвіданим, та для кожного першокурсника дуже важливо мати друга-провідника, який би допоміг зорієнтуватися в метушливій і шаленій атмосфері студентського життя. Допомогти першокурсникам адаптуватися до нового середовища та якнайшвидше влитися в студентську сім’ю Львівського національного університету імені Івана Франка вирішили активісти студентського самоврядування факультету.


Інформація про гуртожиток



Платне навчання


Старости і порадники

Староста академічної групи є представником деканату та студентської ради для організаційного забезпечення навчального процесу в академічній групі, управління студентським колективом при залученні групи до всіх організаційних заходів, які здійснюються ректоратом, деканатом та студентською радою або за їх дорученням.

Староста призначається розпорядженням декана факультету з числа кандидатів, запропонованих академічною групою. Кандидатура старости має бути узгоджена з куратором групи, головою студентської ради факультету. Кандидатура його заступника узгоджується з деканатом.

Старостою академічної групи може бути один з кращих за успішністю студентів, який відзначається високими моральними якостями, користується авторитетом та пошаною серед студентів групи, має позитивний вплив на колектив групи, володіє організаторськими здібностями.

Порадник (куратор) академічної групи призначається для надання допомоги студентам у формуванні студентського колективу групи, проведенні індивідуальної навчально-виховної роботи, здійснення зв’язків із батьками студентів, з’ясування проблем студентів, надання їм можливої допомоги, контролю за навчальним процесом тощо. Куратором студентської групи може бути викладач, який користується авторитетом, відзначається високими моральними якостями, володіє неабиякою педагогічною майстерністю і організаторськими здібностями та може забезпечити позитивний виховний вплив на студентів.


Студентський профком

Первинна профспілкова організація студентів – це добровільна неприбуткова громадська організація студентів та аспірантів Університету, метою якої є представництво, здійснення та захист навчальних, соціально-економічних прав та інтересів членів своєї організації. Членом профспілки може стати будь-який студент Університету денної форми навчання, який визнає Статут профспілки працівників освіти і науки України, подав заяву на вступ та регулярно сплачує профспілкові внески.


Оздоровлення та відпочинок

Санаторій-профілакторій

Санаторій-профілакторій (далі – СП) Львівського національного університету імені Івана Франка – це лікувально-профілактичний заклад санаторного типу, який проводить лікувально-оздоровчу роботу серед студентів без відриву від навчання, є важливою ланкою в оздоровленні студентів у загальній системі охорони здоров’я.

Санаторій-профілакторій розрахований на 50 стаціонарних місць; виконує 12 заїздів на рік по 21 день кожний; за рік оздоровлює 600-650 осіб. Розташований у студентському містечку, має сучасні соціально-побутові умови проживання.

детальніше …

СОТ Карпати

Спортивно-оздоровчий табір “Карпати” розміщений в горах поблизу села Чинадієво на межі Мукачівського та Свалявського районів Закарпатської області.

Відпочиваючі поселяються в одноповерхові цегляні корпуси – двомісні, тримісні та чотиримісні кімнати з побутовими умовами на поверсі та у чотиримісні дерев’яні будиночки з побутовими умовами загального користування. Для бажаючих активного відпочинку є майданчики для гри у футбол, волейбол, баскетбол, бадмінтон, настільний теніс; також проводяться виїзди у зону відпочинку «Бумеранг» на березі озера у с. Дийда. За бажанням відпочиваючих організовуються походи, а також виїзні екскурсії до міст Берегово, Солотвино, Мукачево, Ужгорода.

Тривалість відпочинку 12 днів з триразовим харчуванням.

детальніше…

БІЛЬШЕ про оздоровлення та відпочинок…


Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош”

Вже понад 50 років несе свої бурхливі творчі води «Черемош» – народний ансамбль пісні і танцю Львівського національного університету імені Івана Франка.

Ансамбль є постійним учасником мистецьких заходів, що відбуваються в рідному Університеті, у Львові та інших містах. Щороку в період Різдвяних Свят хор «Черемошу» виступає на фестивалі «Велика Коляда» у Львові, а кожної осені черемошани традиційно вирушають у Рахів на фестиваль «Гуцульська бриндзя».

Сьогодні «Черемошем» керують художній керівник і балетмейстер Василь Піпаш, диригент хору Олена Волчек та керівник оркестру Роман Дольний. У репертуарі колективу  – танці та вокально-хореографічні композиції Бойківщини, Закарпаття, Буковини, Гуцульщини, пісні та оркестрові твори в обробках відомих українських композиторів, а також тематичні програми – Різдвяна, Великодня та Шевченківська.

І поетичний зміст, і музика пісень з репертуару «Черемошу» вибудовані на кращих традиціях народної пісенної творчості, про яку український письменник Павло Грабовський писав: “Що за милозвучність та краса, не кажучи вже про класичну простоту та безпосередність, натхненність! Се — джерело, з якого на здоров’я довго ще будуть пити нащадки”.

Нині «Черемош» – це не лише репетиції чи гастролі, а найперш – спосіб життя учасників. Упродовж деятиліть колектив витворив власні непроминальні традиції, що підтримуються і передаються з покоління в покоління. Передусім – це посвята, випуск, урочисті, хвилюючі свята для будь-якого черемошанця незалежно від віку.


Слідкуйте за новинами про студентське життя факультету також у соцмережі Facebook