Податкова політика

Тип: Нормативний

Кафедра: фінансів, грошового обігу та кредиту

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
9професор Ванькович Д. В.ЕКФ-34с

Опис курсу

Навчальна дисципліна “Податкова політика” покликана забезпечити майбутнім магістрам зі спеціальності фінанси, банківська справа та страхування знання з розробки науково обґрунтованої податкової політики, обґрунтування впровадження певних податкових інструментів, спрямованих на реалізацію конкретних соціально-економічних цілей, розробки ефективної стратегії податкового реформування і трансформації податкової політики.

У країнах з ринковою економікою податки є основним джерелом формування державного бюджету, завдяки чому фінансуються державні та соціальні програми, які забезпечують існування і функціонування самої держави. Крім фіскальної функції, податкова політика використовується для економічного впливу держави на суспільне виробництво, його динаміку та структуру, стан і напрям науково-технічного прогресу, обсяги та якість споживання і значною мірою взаємодіє із соціальною політикою держави. Застосування податків забезпечує взаємозв’язок загальнодержавних інтересів із комерційними інтересами суб’єктів господарювання. Держава, використовуючи податкову політику, може не тільки впливати на економічні та соціальні процеси, а й певною мірою нівелювати вплив наявних негативних проявів ринку.

Особлива увага при вивченні курсу приділяється аналізу теоретичних витоків науки про державні фінанси,  плюралізму економічних і фінансових концепцій, а також методологічним засадам реалізації фінансової політики як системи діяльності. Робиться акцент на конфліктній сутності та забезпечувальній природі фінансових відносин, а також проблемі суб’єктивізму в оцінці фінансової безпеки держави.

Мета вивчення дисципліни “Податкова політика” полягає у ознайомленні та засвоєнні сукупності напрямів держави у сфері оподаткування і важелів впливу на економіку за допомогою податкового механізму, розкритті сутності, методологічних та теоретичних основ податкової політики на рівні держави та окремого підприємства, її структури, системи побудови та особливостей функціонування в Україні.

Цілями курсу є: засвоєння здобувачами вищої освіти теоретичних та методологічних основи податкової політики; оволодіння системою інформаційного забезпечення податкової політики, використання податкового аналізу; засвоєння складових елементів податкової політики та податкового регулювання у системі фінансів; осмислення сучасних проблем податкової політики та підходів до її формування; вивчення взаємозв’язку податкової політики з макроекономічними процесами в ринковій економіці; вивчення фіскального механізму податкової політики та теоретичних основ податкового регулювання; вивчення організації податкової роботи та адміністрування податків; осмислення значення податкової політики держави в контексті світового розвитку; виявлення основних глобалізаційних тенденцій оподаткування та сучасних проблемних аспектів податкового реформування в зарубіжних країнах.

Силабус: ПП 2023

Завантажити силабус