Кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту

• Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія створення кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка розпочинається з 1964 р. Саме тоді на економічному факультеті Університету було сформовано кафедру фінансів, бухгалтерського обліку і статистики.

Враховуючи тенденції розвитку та потреби у висококваліфікованих фахівцях з фінансів для економіки України, починаючи з 1991 р. кафедра започаткувала підготовку студентів за спеціальностю “Фінанси і кредит” денної та заочної форми навчання.

Для забезпечення навчально-методичного і наукового рівня підготовки фахівців на підставі ухвали Вченої ради університету від 30.06.1993 р. наказом Ректора № 846 від 14.07.1993 р. в університеті створена нова профілююча кафедра для спеціальності “Фінанси і кредит”.

Шляхом поділу базової кафедри фінансів, бухгалтерського обліку і статистики було створено дві кафедри: 1) обліку і аудиту та 2) фінансів, кредиту і статистики, від якої у 1998 році було відокремлено і відкрито самостійну кафедру статистики. 12 червня 2003 р. кафедра фінансів і кредиту перейменована у кафедру фінансів, грошового обігу і кредиту. У зв’язку з упорядкуванням назв спеціальностей Кабінетом Міністрів України з 1998 р. кафедра здійснює підготовку магістрів зі спеціальності «Фінанси і кредит» та з 2004 р. — «Оподаткування».

Сьогодні на кафедрі працюють 28 науково-педагогічних працівників: 6 професорів, 19 доцентів, старший викладач та 2 асистенти. Викладачі кафедри забезпечують навчальний процес не лише на економічному факультеті, а також на географічному, механіко-математичному, природничому коледжі університету.

Станом на 1.01.2016 р. кафедра має докторанта і 35 аспірантів, що працюють над актуальними фінансово-економічними проблемами формування ринкових відносин в Україні в умовах глобалізації.

Із започаткуванням ліцензованої підготовки фахівців з фінансів та оподаткування зусилля науково-педагогічних працівників спрямовані на розроблення і публікацію науковоі та навчально-педагогічної літератури. За час функціонування кафедри, починаючи з 1993 року, колективом кафедри підготовлено і опубліковано з грифом МОН України підручники «Гроші і кредит», «Банківські операції», «Страхування»; навчальні посібники «Фінанси в трансформаційній економіці України», «Страхування», «Податкова система», «Інвестування»; монографії «Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України», «Фінанси і підприємництво на межі тисячоліть», «Державне регулювання фондового ринку в Україні», «Стратегія забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України» та ін.

З 1999 р. на кафедрі функціонує аспірантура, з 2005 р. — докторантура, а з 2009 р.- спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій за спеціальністю 08.00.08 — гроші, фінанси і кредит. Голова ради — доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор Львівського національного університету імені І. Франка М.І. Крупка, вчений секретар — професор Демчишак Н.Б.

Співробітники

5 курс

6 курс

Викладацький розклад

Терміни ліквідації академзаборгованості у 2 семестрі 2019-2020 н. р.

14.06.2020 | 00:54

До уваги студентів 1, 2, 3 курсів бакалаврату та 1 курсу магістратури економічного факультету денної форми навчання!
Ліквідація академзаборгованості у ІІ семестрі 2019-2020 н. р. відбуватиметься у такі терміни:
за формою «№2» – з 22.06.2020 р. по 30.06.2020 р.;
за формою «К» – з 25.08.2020 р. по 31.08.2020 р..
Розклад складання академзаборгованості за формою №2 буде розміщено на сайті економічного факультету у рубриці СТУДЕНТУ\Денної форми навчання\Складання академ. заборгованості .

Читати »

Розклад занять для студентів ІІ курсу освітнього ступеня «бакалавр» економічного факультету ЗАОЧНОЇ форми навчання на 2 семестр 2019-2020 н. р. (літня сесія)

08.06.2020 | 22:10

До уваги студентів ІІ курсу бакалаврату економічного факультету заочної форми навчання!
Електронну версію розкладу занять на 2 семестр 2019-2020 н. р. (літня сесія) можна переглянути на сайті факультету у рубриці СТУДЕНТУ\Заочної форми навчання або безпосередньо за цим посиланням.

Читати »

Розклад занять для студентів І курсу освітнього ступеня «бакалавр» економічного факультету ЗАОЧНОЇ форми навчання на 2 семестр 2019-2020 н. р. (літня сесія)

08.06.2020 | 22:09

До уваги студентів І курсу бакалаврату економічного факультету заочної форми навчання!

Читати »

Вийшов у світ науковий студентський збірник “Проблеми розвитку страхування в Україні”

08.06.2020 | 21:45

Нещодавно опубліковано науковий студентський збірник “Проблеми розвитку страхування в Україні”, до якого увійшли доповіді, виголошені на засіданнях підсекцій „Теорія і практика страхування” і „Страховий менеджмент” секції „Страхування” наукового студентського семінару кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка.
Електронну версію збірника можна переглянути тут.

Читати »

Попередній захист дисертації асистентки кафедри статистики Квак С.А.

04.06.2020 | 15:16

03 червня 2020 року відбувся міжкафедральний науковий семінар кафедри статистики, кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту, кафедри інформаційних систем у менеджменті, кафедри менеджменту економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Під час семінару учасники заслухали результати наукової роботи асистентки кафедри статистики Квак Світлани Анатоліївни на тему «Економічний механізм стимулювання інноваційної діяльності промислових підприємств України».
Робота виконана на кафедрі статистики економічного факультету ЛНУ імені Івана Франка і подається на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та...