Перший досвід участі студентів-магістрів економічного факультету у міжнародній програмі Леонгарда Ейлера “Німецько-український діалог в економіці”

27.12.2024 | 02:27

Програма Леонгарда Ейлера “Німецько-український діалог в економіці” є важливою частиною двосторонньої освітньо-дослідницької співпраці між Інститутом східноєвропейських студій при Вільному університеті Берліна та економічним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка. Програма німецької служби академічних обмінів DAAD, що фінансується урядом Німеччинни, спрямована на підтримку завершення досліджень для магістерських робіт або дисертацій докторів філософії.

У грудні 2023 р. вперше було оголошено конкурс для студентів-магістрів економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Серед переможців конкурсу – студентки-магістри освітніх програм:

  • «Економічна кібернетика» – Ольга Гупало (група ЕККм-21с), науковий керівник – доцентка, кандидатка економічних наук, завідувачка кафедри економічної кібернетики Зоряна Артим-Дрогомирецька;
  • «Менеджмент організацій та адміністрування» – Ірина Гранкіна (група ЕКМм-21з), науковий керівник – доцентка кафедри менеджменту, кандидатка економічних наук Анна Грищук;
  • «Облік і аудит» – Надія Соболь (група ЕКОм-21с), науковий керівник – доцентка кафедри обліку і аудиту, кандидатка економічних наук Олена Гамкало та Віта Гладченко (група ЕКОм-21с), науковий керівник – доцентка кафедри обліку і аудиту, кандидатка економічних наук Юлія Попівняк.

Координаторкою програми Леонгарда Ейлера від економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка стала професорка, докторка економічних наук, в.о. завідувачки кафедри економіки України Маріанна Кічурчак.

З 1 вересня по 31 грудня 2024 року студентки-магістри беруть участь у міжнародній програмі Леонгарда Ейлера “Німецько-український діалог в економіці”. Ключовим етапом програми стало дослідницьке перебування студенток із 1 по 30 листопада 2024 року в Інституті східноєвропейських студій при Вільному університеті Берліна.

Важливою подією Програми став науковий семінар, що відбувся 27 листопада 2024 року в Інституті східноєвропейських студій при Вільному університеті Берліна. На науковому семінарі студентки презентували результати своїх магістерських досліджень.

Вітаємо Ольгу Гупало з успішним представленням наукових результатів за темою магістерської роботи «Оптимізація управління людськими ресурсами на підприємстві сфери послуг». У роботі запропоновано авторську економіко-математичну модель оптимального розподілу завдань серед працівників підприємства, яка мінімізує штрафи за порушення дедлайнів і перевищення робочих годин. Модель реалізовано із використанням методів лінійного програмування та генетичних алгоритмів.

Окремо відзначимо магістерське дослідження Надії Соболь на тему «Облік, аналіз і аудит витрат на оплату праці», в якому представлено німецький досвід систем оплати праці та її державного регулювання, здійснено порівняння підходів до обліку винагород працівникам у Німеччині та Україні.

Заслуговують на увагу й наукові результати, отримані Вітою Гладченко в магістерській роботі «Облік, аналіз та аудит виробничих запасів на підприємстві». У роботі приділено увагу сучасним технологічним інноваціям та їх впливу на облік і контроль виробничих запасів, а також аналізу впровадження новітніх технологій в облік запасів і їх впливу на ефективність управлінських рішень на підприємствах Німеччини та України.

Цікавим є виступ Ірини Гранкіної, яка поділилася цінними науковими результатами за темою магістерської роботи «Організаційні зміни на базі ІТ-менеджменту», де об’єктом дослідження стали німецьке та українське бізнес-середовище.

Участь у програмі Леонгарда Ейлера стала важливим етапом професійного зростання студентів, дозволила їм інтегруватися у міжнародне наукове середовище та отримати безцінний досвід академічного діалогу.

Вітаємо наукових керівників студенток-магістрів – доцентку, кандидатку економічних наук, завідувачку кафедри економічної кібернетики Зоряну Артим-Дрогомирецьку, доценток кафедри обліку і аудиту, кандидаток економічних наук Олену Гамкало та Юлію Попівняк, доцентку кафедри менеджменту, кандидатку економічних наук Анну Грищук – за їхні слушні рекомендації, цінні поради та невтомну підтримку, що допомогли досягти високих результатів у програмі.

Дякуємо професорові, директору Інституту східноєвропейських студій при Вільному університеті Берліна Теохаріс Грігоріадісу за керівництво та ефективне адміністрування в межах програми Леонгарда Ейлера “Німецько-український діалог в економіці”.

Окремо висловлюємо вдячність професорці, докторці економічних наук, в.о. завідувачки кафедри економіки України Маріанні Кічурчак за успішну організацію та координацію роботи за програмою Леонгарда Ейлера “Німецько-український діалог в економіці”.

Щира вдячність декану економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, професору Ростиславу Михайлишину, координатору академічної мобільності, заступнику декана з наукової роботи Василю Буняку та працівникам відділу міжнародних зв’язків Університету за підтримку ініціативи участі студентів у міжнародній програмі Леонгарда Ейлера та створення сприятливих умов для їхнього професійного та наукового зростання.

Програма Леонгарда Ейлера сприяла розвитку кооперації між кафедрами економічного факультету Львівського університету, підтвердивши високий рівень підготовки студентів-магістрів і їхню готовність до міжнародної наукової співпраці.