Акредитація магістерської програми за спеціальністю «Облік і оподаткування» на заліки іспитів АССА

31.03.2017 | 16:10

23 березня 2017 року Представництво АССА в Україні, Білорусі та державах Кавказу проводило урочисту церемонію нагородження нових членів, акредитованих роботодавців АССА та університетів, які акредитували свої програми на заліки іспитів АССА у поточному році (фото з церемонії – тут). Для участі в цьому заході від Львівського національного університету імені Івана Франка були запрошені та приймали участь завідувач кафедри обліку і аудиту, доктор економічних наук, професор Ковалюк Олексій Миколайович та кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Шевчук Віра Романівна.
У результаті співпраці з Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) магістерська програма за спеціальністю «Облік і оподаткування» отримала статус навчальної програми, акредитованої на заліки іспитів АССА.
АССА – (англ. Association of Chartered Certified Accountants) – міжнародна професійна бухгалтерська організація. Вона надає необхідну в бізнесі кваліфікацію наполегливим, здібним та амбіційним людям у всьому світі, які прагнуть мати перспективну роботу в сфері бухгалтерського обліку, фінансів та менеджменту.
Практика акредитації університетських програм на заліки кваліфікації АССА у багатьох країнах світу є досить поширеною та дуже затребуваною серед студентів. На сьогодні акредитація магістерської програми за спеціальністю «Облік і оподаткування» дає право отримувати заліки на чотири іспити АССА: F1-Роль бухгалтера у бізнес-середовищі, F2-Управлінський облік, F3-Фінансовий облік, F4-Корпоративне і підприємницьке право.
Протягом 2017-2018 рр. планується завершення акредитації магістерської програми з обліку і оподаткування ще на п’ять іспитів: F5-Управління ефективністю, F6-Оподаткування, F7-Фінансова звітність, F8-Аудит та впевненість, F9-Фінансовий менеджмент. В результаті студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, які навчаються за акредитованою АССА програмою, вже зараз мають значні переваги для отримання міжнародної професійної кваліфікації, що визнається в 180 країнах світу. Випускники спеціальності «Облік і оподаткування» освітнього ступеня магістр, починаючи з 2018 року, можуть представляти свій диплом у АССА із клопотанням перезаліків іспитів професійної схеми та автоматично їх отримати.