Львівський університет і Національний банк України підписали Меморандум про співпрацю

13.04.2018 | 12:15

13 квітня 2018 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник і Голова Національного банку України Яків Смолій підписали Меморандум про співпрацю між установами.

Згідно з основними положеннями Меморандуму, сторони домовились співпрацювати у сфері освітньої, навчально-методичної та науково-дослідної роботи задля взаємного обміну досвідом, підвищення якості підготовки фахівців і закріплення на практиці теоретичних знань студентів Університету.

Для досягнення таких цілей Львівський університет і Національний банк України планують організовувати взаємні програми стажувань та підвищення кваліфікації працівників. Окрім того, завдяки домовленості, студенти Львівського університету отримують можливість проходити стажування і навчальні практики у структурних підрозділах Нацбанку.

Також Меморандум відкриває перспективи для залучення провідних спеціалістів НБУ до участі в роботі екзаменаційних комісій, проведення лекцій, семінарів, навчальних тренінгів, розроблення та експертизи навчальних планів Львівського університету тощо.

Важливою частиною Меморандуму є намір сторін спільно організовувати наукові, науково-практичні конференції, симпозіуми, семінари та інші заходи з питань реалізації грошово-кредитної і валютної політики, державного регулювання банківської діяльності, удосконалення законодавства, поліпшення банківського нагляду та обліку, розвитку інформаційних банківських технологій, платіжних систем тощо. Перспективними напрямами взаємодії сторін є також співпраця у науковій, науково-дослідній роботі, реалізація спільних наукових та освітніх проектів, публікація наукових праць фахівців обох установ у Віснику НБУ та виданнях Університету.

Ректор Володимир Мельник наголосив, що співпраця між Львівським університетом та Національним банком України сьогодні вкрай важлива, адже вона відкриває нові перспективи як для університетської молоді, так і для досвідчених фахівців-економістів, які зможуть на експертному рівні долучатися до роботи НБУ.

«Науковці Львівського університету готові долучатися до вирішення будь-яких проблем, які постають перед Національним банком України, і на експертному рівні надавати фахові рекомендації, яких потребуватиме НБУ. Зі сторони Національного банку ми очікуємо активної взаємодії у справі подальшого удосконалення навчальних планів і програм Львівського університету», – наголосив Володимир Петрович.

Яків Смолій зазначив, що Національний банк України зацікавлений у тому, щоб залучати високоосвічену молодь до роботи у структурах НБУ. Також він наголосив, що Меморандум про співпрацю є взаємовигідним для обох сторін, оскільки для студентів і працівників Університету він відкриває нові можливості професійного зростання, а Національному банкові дає змогу вести активний діалог з молоддю та фахівцями-економістами Львівського університету.