Національні банки України та Польщі провели у Львівському університеті Міжнародну наукову конференцію студентів та молодих дослідників

13.04.2018 | 12:11

13 квітня 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка вперше приймав Міжнародну науково-практичну конференцію студентів та молодих дослідників «Інтеграційні тренди в Європі та їх вплив на регіон». Цей важливий фінансово-економічний молодіжний форум став можливим завдяки співпраці Національного банку України і Національного банку Польщі за підтримки ЛНУ ім. Івана Франка, Університету банківської справи та Варшавської школи економіки.

Учасниками конференції були студенти та аспіранти українських і польських вищих навчальних закладів, які досліджували мікро- та макроекономічні аспекти функціонування банківського сектору, особливості проведення монетарної та макропруденційної політики, а також вивчали проблеми євроінтеграційних процесів країн Європи та України. Всі вони пройшли серйозний конкурсний відбір, який проводив Організаційний комітет у складі фахівців Національного банку України та викладачів українських навчальних закладів.

У відкритті конференції взяли участь Голова Національного банку України Яків Смолій, Ректор Львівського університету Володимир Мельник і представниця Національного банку Польщі Анна Тшецінська. Урочисту частину розпочав заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб, який в загальних рисах окреслив ключові завдання конференції і висловив подяку представникам всіх наукових та фінансових установ, що були причетні до проведення цього знакового наукового заходу.

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник у своєму вітальному слові наголосив на визначному науковому, навчальному, організаційному та кадровому потенціалі, яким володіє Львівський університет і зокрема львівська школа економічної думки.

«За останні три роки ми налагодили з Національним банком України тісну й обопільно корисну співпрацю. Провідні фахівці НБУ регулярно беруть участь в різноманітних університетських заходах, залучені в науковий і навчальний процеси. Ми проводимо спільні конференції, але найголовніше – наші студенти мають можливість завдяки підтримці керівництва Нацбанку проходити наукове і практичне стажування в колективах і структурах НБУ. Сподіваюся, нинішня конференція дасть змогу поглибити цю співпрацю», – зазначив Володимир Петрович.

Далі вітальну естафету перехопив Голова Національного банку України Яків Смолій – до слова, випускник Львівського університету, про що Яків Васильович з приємністю згадав у своєму виступі. Проте основна увага Голови НБУ була звернена на вирішення важливих макроекономічних завдань, що стоять перед банківською системою України у зв’язку із активними процесами європейської інтеграції нашої країни.

«Проведення цієї конференції – ще один невеликий крок на шляху реалізації місії і візії Національного банку в забезпеченні фінансової стабільності України. З 2016 року ми активно опікуємося розвитком якісної національної економічної думки. Зокрема, виступаємо організаторами міжнародних конференцій, дослідницьких семінарів як одного зі способів розвитку якісних економічних досліджень в Україні. Їх проведення дозволяє поліпшити рівень комунікації та взаємодії регулятора з експертним середовищем, залучити широке коло зовнішніх дослідників до наукового пошуку і предметної дискусії в сфері монетарної політики і фінансової стабільності. В кінцевому підсумку, що вищий рівень економічної освіти і розуміння економічних процесів, то якіснішими і зрозумілішими для суспільства будуть рішення центрального банку», – зазначив Голова НБУ.

Від польських співорганізаторів нинішньої конференції виступила представниця Національного банку Польщі Анна Тшецінська, яка наголосила, зокрема, на взаємних вигодах співпраці з Національним банком України в питаннях фінансової аналітики і підвищення економічної безпеки в Європі.

Після урочистого відкриття конференція продовжила свою роботу у форматі наукових доповідей та їх обговорення. Восьмеро студентів та аспірантів з України та Польщі оприлюднили результати своїх досліджень, пов’язаних з питаннями ефективної монетарної політики, проблемами інфляції та кредитування. Їх доповнили своїми виступами представники Національних банків України і Польщі Олександр Фарина та Марчін Бєлецький.

Слід зазначити, що всі учасники конференції отримають змогу пройти стажування в одному із центральних банків країн-партнерів, а також відвідати щорічну міжнародну дослідницьку конференцію НБУ і НБП «Взаємодія фіскальної та монетарної політики», яка відбудеться 31 травня та 1 червня 2018 року в Києві.

Прес-центр