Викладачі Львівського університету беруть участь у Проєкті USAID ГОВЕРЛА, який сприятиме розвитку громад і територій на основі якісних даних місцевої статистики

07.02.2024 | 09:37

У жовтні 2023 року в Україні за підтримки USAID «ГОВЕРЛА» розпочато реалізацію проєкту «Комплексне дослідження потреб у даних на місцевому рівні для розробки концепції муніципальної статистики й відповідного законопроєкту».

Виконавцем проєкту є Центр розвитку інновацій (керівник Центру – Сергій Лобойко, випускник економічного факультету Львівського університету) у співпраці з Львівським національним університетом імені Івана Франка (кафедра статистики економічного факультету (Семен Матковський, Ольга Гринькевич, Тарас Панчишин, Тетяна Явдощина); кафедра адміністративного та фінансового права юридичного факультету (Роман Шандра, Олег Ільницький), кафедра європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин (Оксана Краєвська)), Науковим парком «Інновації та підприємництво» (директор – Назар Демчишак), Інститутом міста Дрогобича (Володимир Кондзьолка).

29 січня 2024 року у змішаному форматі (онлайн та офлайн) відбулася перша презентація проміжних результатів Проєкту (Звіту про Кабінетне дослідження «Місцева статистика в Україні: стан, проблеми, огляд міжнародних практик», Методології подальшого дослідження, бачення структури Концепції про місцеву статистику) та її обговорення з представниками  USAID HOVERLA, а також експертним середовищем (Review Board).

До складу  учасників Review Board увійшли представники міжнародних організацій в Україні (ПРООН, UNICEF), дослідницьких та аналітичних центрів (Інститут демографії  та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, Інститут регіональних досліджень НАН України імені М.І. Долішнього, ТОВ Консюмер Бізнес Ресерч), ЗВО (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка») громадських та інших організацій (Інститут громадянського суспільства, Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ, ГО «Південна стратегія розвитку», Платформи «Соціальний захист та згуртованість»), експерти проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), а також незалежні експерти зі статистики, аналітики даних, управління місцевим розвитком.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся Ігор Санжеровський – в.о. заступника керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».  Олена Нижник – старший експерт з МЕР (Проєкт USAID  «ГОВЕРЛА») проінформувала учасників зустрічі про цілі, завдання та дорожню карти виконання Проєкту. Катерина Іванченко – СЕО Центру розвитку інновацій, проєктний та комунікаційний менеджер Проєкту представила команду Проєкту та порядок роботи експертного Review board.

Ольга Гринькевич – професор кафедри статистики ЛНУ імені Івана Франка, старший експерт Проєкту, презентувала учасниками Методологічні підходи до виконання проєкту «Комплексне дослідження потреб у даних на місцевому рівні та розробки концепції муніципальної статистики й відповідного законопроєкту». Семен Матковський – зав. кафедри статистики ЛНУ імені Івана Франка, заслужений економіст України, заслужений статистик Польщі представив результати кабінетного дослідження у частині джерел місцевої статистики. Володимир Кондзьолка – координатор групи експертів проєкту, директор Інституту міста Дрогобич, міжнародний експерт Центру розвитку інновацій  презентував підходи до побудови  системи базових показників місцевої статистики.

Після презентації проміжних результатів представники Команди виконавців проєкту відповіли на запитання учасників зустрічі та обговорили план і формат подальших комунікацій. 08 лютого 2024 р. запланована наступна робоча зустріч з презентацією кращих закордонних практик у галузі місцевої статистики.

Фото події