“Вступ до спеціальності” (076 “Підприємництво та торгівля”)

Тип: Нормативний

Кафедра: економіки підприємства

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
14Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
132професор Урба С. І.

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
132ЕКп-11сдоцент Банера Н. П.
ЕКп-12сТепла М. М.
ЕКп-13сТепла М. М.

Опис курсу

Метою навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності» є формування у студентів системних знань щодо змісту та особливостей обраної спеціальності, а також специфіки їхньої професійної діяльності, що в подальшому стане цінним інструментом під час виконання як різних форм організації навчально-наукової, так і практичної роботи.

Основними цілями та завданнями дисципліни «Вступ до спеціальності»: ознайомити майбутніх фахівців з системою вищої освіти в Україні та принципами її побудови; розкрити зміст та основні формами організації навчальної та наукової роботи у закладі вищої освіти, видами і формами перевірки й оцінки знань, умінь та навичок студентів за обраною освітньою програмою; сформувати у студентів загальне уявлення специфіку їхньої майбутньої професійної діяльності.

Після завершення курсу студенти повинні:

Знати: основні положення щодо вищої освіти в Україні стратегію, структурні підрозділи та особливості формування академічного середовища ЛНУ імені Івана Франка; організацію навчального процесу у Львівському університеті; стандарти освітньої діяльності та вищої освіти; освітню програму, структуру та зміст навчального плану освітньої програми; принципи та прояви академічної доброчесності в університетському середовищі; форми організації навчальної та наукової роботи студентів; сутність та принципи організації ринкової економіки; роль підприємництва у ринковій економіці; сутність торгівлі як виду економічної діяльності; сучасні вимоги до фахівців з підприємництва та торгівлі; професійні компетентності здобувача освітнього ступеня «бакалавр».

 

Вміти: пропагувати корпоративну культуру університету; користуватися державними та галузевими стандартами України в галузі вищої освіти; формувати індивідуальну траєкторію навчального процесу на основні освітньої програми та навчального плану; застосовувати на практиці знання щодо ефективної організації різних форм навчального процесу; працювати з літературними джерелами та шукати необхідну інформацію; оформляти та представляти результати власної науково-дослідної роботи; обґрунтовувати актуальні проблеми розвитку підприємництва та торгівлі; планувати етапи побудови власної кар’єри; обирати перспективну професійну діяльність.

Рекомендована література

Базова література:

  1. Вища освіта в Україні: зміни через війну: аналітичний звіт / Є. Ніколаєв, Г. Рій, І. Шемелинець. Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. 94 с.
  2. 3айченко І. В. Педагогіка: підручник для студентів вищих навч. закладів. – 3-е вид. Київ: Видавництво Ліра-К., 2016. 608 с.
  3. Закон України «Про вищу освіту». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text
  4. Козак Н.Л., Шоробура Н.Л. Університетська освіта: навч. посіб. Львів: Новий Світ-2000, 2014. 164 с.
  5. Кузьмінський А.І. Педагогіка вищої школи: Навчальний посібник. К. Знання, 2005. 486 c.
  6. Підприємництво і торгівля: навч. посібник. Волинчук Ю.В. та ін. Київ: Видавничий дім «Кондор», 2018. 620 с.
  7. Освітня програма «Підприємництво, організація бізнесу та торгівлі». URL: https://econom.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/Osvitnia-prohrama-Bakalavr_2023.pdf
  8. Руденко М.В., Красильник Ю.С., Корчова Г.Л. Методика викладання у вищій школі: навч. посіб. Київ: КНУБА, 2022. 296с.
  9. Стандарт вищої  освіти  першого  (бакалаврського)  рівня  галузі  знань  07  «Управління  та  адміністрування», спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля». URL: https://salo.li/B9F9812
  10. Стинська В.В. Методика викладання у вищій школі: навчальний посібник. Івано–Франківськ, 2022.180 с.
  11. Чорна М.В., Кушнір Т.Б., Михайлова О.В. Економіка торгівлі: навчально-методичний посібник. Харків: ХДУХТ,2015. 221 с.

Додаткова література:

  1. Костриченко В.М. Університетська освіта: Навч. посібник. Рівне: НУВГП, 2010. 94 с.
  2. Малихін О.В. Методика викладання у вищій школі: навч. посіб. Київ: КНТ, 2014. 262 с.
  3. Стратегія розвитку Львівського університету 2021-2025. URL: https://lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/strategy-2021-2025.pdf
  4. Документи про організацію та забезпечення якості навчального процесу ЛНУ імені Івана Франка. URL: https://lnu.edu.ua/about/university-today-and-tomorrow/documents/education-process/.
  5. Проєкт Стратегії  розвитку  вищої  освіти  України  на  2021–2031  роки. URL: http://www.reform.org.ua/proj_edu_strategy_2021-2031.pdf.

Інформаційні ресурси:

  1. https://lnu.edu.ua/ – Сайт Львівського національного університету імені Івана Франка.
  2. https://mon.gov.ua/ – Сайт Міністерства освіти і науки України.
  3. https://lnulibrary.lviv.ua/ – Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка.
  4. http://management.com.ua – Інтернет-портал для обміну методологічною інформацією та практичним досвідом з питань управління підприємством.
  5. http://www.nbuv.gov.ua – Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського.

Силабус:

Завантажити силабус