Освітньо-наукова програма “Фінанси і кредит”. Галузь знань: 07 ”Управління та адміністрування”. Спеціальність – 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”
Програми вступних випробувань для здобуття ступеня магістра особами, які мають право на спеціальні умови вступу
Освітньо-наукова програма (ОНП)
Громадське обговорення проєкту освітньо-наукової програми на 2025-2026 навчальний рік
Громадське обговорення проєкту освітньо-наукової програми “Фінанси і кредит” другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” на 2025-2026 навчальний рік
Львівський національний університет імені Івана Франка та кафедра фінансів, грошового обігу і кредиту запрошує всіх бажаючих взяти участь у громадських обговореннях проєкту освітньої програми на 2025/2026 навчальний рік.
Нам важлива думка роботодавців, представників бізнес-структур, випускників, здобувачів, науково-педагогічних працівників та інших стейкхолдерів, які небайдужі до якості вищої освіти.
Під час участі в громадських обговореннях пропонуємо звернути увагу на такі критерії якості освітньої програми:
1) відповідність освітніх компонентів програмним результатам навчання;
2) відповідність освітніх компонентів визначеним компетентностям;
3) доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
4) ефективність використаних видів навчальних занять, форм організації освітнього процесу, методів навчання та оцінювання;
5) організація навчання через дослідження;
6) якості практичної підготовки;
7) відповідність освітньої програми сучасним тенденціям ринку праці.
Свої зауваження, пропозиції або побажання Ви можете надсилати на поштову скриньку – oleg.pidkhomnyi@lnu.edu.ua
Громадське обговорення триває з 15 січня 2025 року до 15 лютого 2025 року.
Навчальний план
Нормативні освітні компоненти
Стратегічне управління державними та корпоративними фінансами
Фінансові технології у цифровій економіці (англ. мовою)
Методи наукових досліджень у сфері фінансів
Фінансовий менеджмент
Ринок фінансових послуг
Страховий менеджмент
Бюджетний менеджмент
Виробнича практика
Науково-дослідна практика
Кваліфікаційна робота
Місцеві фінанси
Фінансування інноваційної діяльності підприємств
Оподаткування суб’єктів господарювання
Проєктне фінансування та фандрайзинг
Фінансова інженерія та інформатизація
Державний фінансовий контроль
Біржовий менеджмент та інноваційні технології фондового ринку
Науковий семінар
Курсова робота (1)
Курсова робота (2)
Вибіркові освітні компоненти
Професійна іноземна мова (1), (2)
Податковий консалтинг та аутсорсинг фінансової аналітики
Фінансова безпека України і геополітика
Управління фінансами суб’єктів господарювання
Фіскальна політика країн світу (англ. мовою)
Фінансові моделі соціального підприємництва
Фінансовий контролінг
Управління фінансовою санацією та активами підприємств
Міжнародне оподаткування та офшорні юрисдикції
Грантове і публічне фінансування малого бізнесу
Інноваційний державний фінансовий менеджмент
Фінансові моделі креативних індустрій
Стратегія управління фінансовою сталістю підприємства
Страховий нагляд і аудит
Електронна митниця
Глобальні фінанси і гібридні війни (англ. мовою)
Фіскальна та монетарна політика: макроекономічний аналіз
Платіжні системи і технології
Моделі лідерства у публічних та ринкових фінансах
Технології банківського регулювання і макропруденційна політика
Фіскальні технології в бізнесі
Фінансовий моніторинг та розшук активів
Електронні навчальні курси
Методи наукових досліджень у сфері фінансів– атестовано
Фінансовий менеджмент– атестовано
Оподаткування суб’єктів господарювання– атестовано
Електронна митниця– атестовано
Фіскальна політика країн світу (англ. мовою)– атестовано
Платіжні системи і технології– атестовано
Інноваційний державний фінансовий менеджмент– атестовано
Фінансові моделі соціального підприємництва– атестовано
Фінансове дизайн-мислення– атестовано
Біржовий менеджмент та інноваційні технології фондового ринку– атестовано
ОНП очима стейкголдерів і партнерів (рецензії та відгуки)
Угоди і меморандуми про співпрацю
Матеріально-технічне забезпечення
Репозитарій кваліфікаційних робіт
Науковий гурток і пошуково-аналітична діяльність
Завдяки науковому гуртку кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту формуються можливості розкриття здібностей, спілкування й об’єднання зусиль представників талановитої молоді, яка обрала професійний шлях фінансиста і водночас готова застосовувати міждисциплінарні підходи до вирішення актуальних практичних проблем. Система функціонування наукового гуртка кафедри була неперервною, починаючи з 1990-х років, що сприяло накопиченню досвіду й відбору кращих практик залучення студентів до проведення досліджень і публічного обговорення їх результатів. Спочатку участь студентів у науково-практичних семінарах кафедри підтверджувалась свідоцтвами.
З 2011 р. почалась фіксація частини тез доповідей на науково-практичних семінарах кафедри (за згодою учасників) на ресурсі «Стратегічні орієнтири», копії якого тепер доступні у веб-архіві (https://web.archive.org/web/20110503230856/http://libfor.com/). У 2023 р. доробок студентів перенесено на ресурс із тією ж назвою, розміщений за покликанням (https://analyst.net.ua/). Публікації на відповідному ресурсі дають змогу здобувачам вищої освіти безкоштовно й без обтяжливих формальних процедур здійснювати «пробу пера» у науковому стилі перед поданням своїх праць у видання зі складнішими процедурами рецензування. Частина публікацій висвітлює результати виконання студентами завдань із прогнозування цінових показників (курсів акцій, процентних ставок). Саме такі завдання визначають практичну орієнтованість навчального процесу, забезпечують можливості тестування корисності тих чи інших теоретичних знань, підкреслюють необхідність застосування міждисциплінарних підходів.
Водночас звичним є високий рівень участі студентів кафедри у всеукраїнських і міжнародних конференціях, в т. ч. у співавторстві з науково-педагогічними працівниками
(https://econom.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/12/zbirnyk-tez_2024_robocha-versiia3.pdf).
Також окремі науково-педагогічні працівники кафедри вміло скеровують здобувачів освіти на проведення поглиблених досліджень за тематикою своїх навчальних курсів. Яскравим прикладом цього є серія Наукових студентських збірників «Проблеми розвитку страхування в Україні» за загальною редакцією професора Плиси В.Й.
Problemy_rozvytku_strahuvannia_v_Ukraini_Vypusk_4
Кращі результати дослідницької роботи студентів спрямовувались на всеукраїнські конкурси наукових робіт, на яких вихованці кафедри часто ставали переможцями і призерами. Наприклад, за 4 роки перед повномасштабним вторгненням зафіксовано такі результати:
2021 р. –
Василь Радик:
Владислава Антосюк:
2020 р. –
Діана Козак
Роксолана Гудима
Ольга Брочковська (Погребняк), Аліна Іванюк
2019 –
Ольга Бура, Ірина Добровольська
Маргарита Лабунець, Надія Паламар
2018 –
Ольга Дубик, Ярослав Книш
Ольга Бура, Ірина Добровольська
Христина Лужна, Тетяна Щудла
(http://old.research.lnu.edu.ua/docs/nakaz-mon-2018-07-31_827.pdf)
Участь у всеукраїнських конкурсах наукових робіт передбачає документальне підтвердження практичного впровадження результатів дослідницької діяльності здобувачів освіти. З огляду на актуальні проблеми національної економіки України, пріоритетним напрямом наукової роботи студентів кафедри стала стратегічно важлива проблематика Національної оцінки ризиків відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму. Проведення такої оцінки кожною країною є необхідним згідно міжнародних стандартів. До того ж процес формування й використання результатів Національної оцінки ризиків є яскравим прикладом державно-приватного партнерства, спрямованого на досягнення цілей сталого розвитку. Внесок молоді у відповідні дослідження багаторазово підтверджувався довідками про впровадження від Академії фінансового моніторингу при Державній службі фінансового моніторингу України.
(https://knute.edu.ua/file/NjY4NQ==/d8fafc5b0abdc8414993cd8c61055298.pdf)
Надання вищого рівня автономії закладам вищої освіти України уможливило створення чітких інституційних основ удосконалення дослідницьких знань, умінь і навичок здобувачів у сфері вирішення фінансових проблем. Враховуючи новітні тенденції в освіті, кафедра виступила з ініціативою розроблення й реалізації відповідної освітньо-наукової програми (ОНП) підготовки магістрів. Перший варіант ОНП «Фінанси і кредит» затверджено у 2016 р. Зміст ОНП періодично переглядається відповідно до вимог часу.
З початком повномасштабної війни 24 лютого 2022 р. була гостро усвідомлена необхідність досліджень проблем санкційної політики й залучення студентів до вивчення фінансової складової гібридних конфліктів. Проблематика фінансів воєнного стану відобразилась у тематиці наукових заходів кафедри для студентів.
16.11.2022 р. з ініціативи деяких працівників кафедри при Науковому парку Львівського університету створено «Експертну групу з питань санкційної політики та розшуку активів», яка є інструментом організації комунікацій між представниками державних органів і науковою спільнотою в дослідженнях проблем фінансової безпеки України.
Зокрема, члени Експертної групи брали участь у підготовці звіту про Національну оцінку ризиків–2022 та низки нормативно-правових актів.
Національна оцінка ризиків–2025 стала актуальним пріоритетом досліджень для науково-педагогічних працівників кафедри – учасників Експертної групи. Окремі працівники кафедри розробляють та викладають навчальні курси в Академії фінансового моніторингу відповідно до вимог часу, беруть активну участь у міжнародних заходах з питань фінансового моніторингу.
https://finmonitoring.in.ua/forum_annual_2024/
З позицій патріотичного виховання й підвищення загального рівня культури молоді члени Експертної групи системно відреагували на загострення проблем збереження культурної спадщини України в умовах війни та віднесення суб’єктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями та/або надають посередницькі послуги в такій діяльності до суб’єктів первинного фінансового моніторингу, піднаглядних Міністерству фінансів Україні. Представники кафедри взяли активну участь у низці заходів з даної проблематики під егідою Управління ООН з наркотиків і злочинності.
(https://www.unodc.org/poukr/en/cpcj_webstory_lviv_sep2023-copy.html)
Попри наявність успішних прикладів проведення студентами OSINT-досліджень з проблематики з’ясування долі культурних цінностей України під керівництвом Експертної групи за зверненнями правоохоронних органів, було зроблено висновки про необхідність удосконалення практичних пошуково-аналітичних умінь ширшого кола здобувачів освіти у практичній площині. Як чинник відповідного навчання використовуються завдання квестового жанру, які можна розв’язувати самостійно
(https://www.facebook.com/groups/904786496763711)
або у складі команди, тренуючи комунікаційні та організаційні навички.
(https://lnu.edu.ua/molodi-analityky-vpevneno-hotuiutsia-do-vyklykiv-u-sferi-bezpeky/)
Через нижчий рівень залежності від фактору випадковості, порівняно із прогнозними завданнями, пошуково-аналітичні квести мають чіткіший зв’язок між результатами, з одного боку, та способами мислення й рівнем реалізму дослідників – з іншого. Завдання у форматі квестів, що базуються на роботі з відкритими джерелами, мають значний освітній і практичний потенціал для професійного розвитку студентів, оскільки поєднують інтерактивний підхід до навчання із застосуванням сучасних інформаційних технологій. Такі завдання сприяють розвитку аналітичного мислення, навичок роботи з великими масивами даних та вміння використовувати спеціалізовані інструменти для пошуку й аналізу інформації. Інтерактивний формат дає змогу здобувачам освіти не лише опанувати теоретичні знання, але й на практиці моделювати реальні ситуації, з якими вони можуть мати справу у професійній діяльності, зокрема у сфері фінансової аналітики. Перспективи інтерактивних методів навчання включають ширше залучення цифрових платформ, що відкриває можливість адаптації студентів до швидкозмінного середовища та підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.
Приклади участі здобувачів у науково-практичних заходах
кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту,
зафіксовані на електронних носіях інформації
https://www.youtube.com/playlist?list=PLi–yQnv5hMUWEPrOQQGFWbZwhDc–a6PaW
https://analyst.net.ua/index.php?do=static&page=forum-fnansovih-diskusy
Тематика й дата проведення заходів
Сучасна митниця: інформаційні технології та механізми взаємодії (17 жовтня 2024 року)
Вибір професії у сфері економіки та фінансів: соціальні й ринкові орієнтири (24 квітня 2024 року)
Розвиток систем державного та суспільного контролю: виклики санкційної політики, пошук і мобілізація ресурсів (27 жовтня 2023 року)
Фінансово-економічний аналіз та контроль у подоланні кризових явищ (01 червня 2023 року)
Ідеї та лідерство у сфері фінансів: вплив на світогляд і життя суспільства (21 лютого 2023 року)
Фінансова безпека суб’єктів господарювання України в умовах гібридної війни (22 листопада 2022 року)
Міжнародні санкції та розшук активів (5 жовтня 2022 року)
Фінанси України за умов військової агресії та активізації тероризму (29 квітня 2022 року)
Віртуальні активи: між міфами та реальністю (7 грудня 2021 року)
Системи антикризового управління в національній економіці України (14 квітня 2021 року)
Моделі функціонування фінансових систем в умовах пандемії COVID-19 (14 грудня 2020 року)
Вибір напрямів фінансових інвестицій вітчизняними суб’єктами господарювання (27 листопада 2019 року)
Управління ризиками фінансової системи України (11 квітня 2019 року)
Проблеми надійності функціонування електронної форми фінансових інструментів (20 листопада 2018 року)
Інформаційне забезпечення ухвалення фінансових рішень та управління ризиками в сучасних умовах. (23 квітня 2018 року)
Перспективи криптовалют як розрахункових та інвестиційних інструментів (29 листопада 2017 року)
Заходи протидії фінансовим шахрайствам (25 квітня 2017 року)
Вибір та фінансування інноваційних напрямів розвитку економіки в глобальному конкурентному середовищі (28 листопада 2016 року)
Стратегії поведінки економічних суб’єктів за умов цінової нестабільності (19 листопада 2015 року)
Фінансові аспекти національної безпеки України (30 березня 2015 року)
Експериментальні методи фінансово-економічних досліджень (26 листопада 2014 року)
Фінансова безпека суб’єктів господарювання у нестабільних соціально-економічних умовах (15 травня 2014 року)
Перспективи валютного ринку та валютного клірингу в сучасних умовах (28 листопада 2013 року)
Проблеми маркетингу страхових послуг в Україні (15 травня 2013 року)
Фінансовий менеджмент інноваційних проектів (12 березня 2013 року)
Взаємодія економіки та сучасних податкових систем (27 листопада 2012 року)
Сучасний валютний ринок: ризики та перспективи (22 листопада 2012 року)
Перспективи розвитку страхової системи України в умовах глобалізації (19 березня 2012 року)
Стратегічне управління фінансами в умовах глобалізації (2 березня 2012 року)
Проблеми та перспективи ринку цінних паперів України (27 грудня 2011 року)
Об’єктивні та суб’єктивні чинники формування інститутів фінансового ринку (22 грудня 2011 року)
Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик підприємницької діяльності (6 грудня 2011 року)
Державні фінанси України у глобальному конкурентному середовищі (24 листопада 2011 року)
Оцінка ефективності податкової системи України (13 жовтня 2011 року)
Розвиток системи фінансового моніторингу в Україні (3 червня 2011 року)
Фінансова безпека суб’єктів господарювання в Україні (31 травня 2011 року)
Антикризова стійкість страхової системи України (27 травня 2011 року)
Вплив Податкового кодексу на ефективність економіки України (13 квітня 2011 року)
Стратегія і тактика в роботі фінансиста (9 березня 2011 року)
Грантова та проєктна діяльність
Викладачі кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту професор Назар Демчишак, доцентки Марія Рубаха, Леся Ткачик та Роксолана Паславська працюють над науковою роботою (науково-технічною розробкою) на тему «Концепція розвитку фінансових технологій і цифрової економіки для післявоєнного відновлення України та зміцнення національної безпеки», яка виконується за кошти державного бюджету.
Дослідження має на меті розроблення теоретичних і прикладних основ для ефективного використання фінтех-рішень та цифрових технологій у процесі післявоєнного відновлення країни та забезпечення національної безпеки. Особлива увага приділяється аналізу викликів і можливостей, які виникають у зв’язку з інтеграцією цифрових інновацій в економічну систему країни.
Проєкт спрямований на розробку інструментів для підвищення стійкості національної фінансової системи та розширення її спроможності ефективно реагувати на загрози безпеці, а також вивчення впливу впровадження інновацій у сфері електронних платежів, цифрового банкінгу, криптовалют, блокчейну, кібербезпеки на фінансову систему України.
Вчені акцентують на необхідності міждисциплінарного підходу, який об’єднує економіку, фінанси, інформаційні технології та безпеку. Очікується, що науково-методичні рекомендації, розроблені в межах НДР, сприятимуть створенню сприятливого середовища для інновацій та інвестицій, інтеграції України у глобальну цифрову економіку, а також забезпечать сталий розвиток у довгостроковій перспективі.
Доцентка Кафедри Марія Рубаха взяла участь в естонсько-українському проєкті «Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні». В межах проєкту здійснюється активна співпраця між Міністерством освіти і науки України та Радою з питань освіти та молоді Естонської Республіки (HARNO). Метою є розвиток та вдосконалення системи вищої освіти України шляхом впровадження сучасних технологій, передового міжнародного досвіду та інтеграції у європейський освітній простір.
У квітні та листопаді 2024 року Марія Рубаха взяла участь у двох робочих візитах української делегації до Естонії. Заходи, організовані HARNO, охоплювали ознайомлення з освітніми підходами та інноваційними методами навчання, реалізованими в університетах Естонії. Делегації відвідали у Естонії м. Таллінн, м. Тарту, м. Гаапсалу та м. Гельсінкі (Фінляндія), де були представлені інноваційні моделі електронного навчання (e-learning), підходи до профорієнтаційної роботи та формування ефективної системи вищої освіти.
Особлива увага була приділена обговоренню проблем цифровізації освітнього процесу та перспективам співпраці між університетами України й Естонії. Обмін досвідом сприятиме модернізації освітніх підходів в Україні, підвищенню ефективності навчальних процесів, адаптації освітніх закладів до сучасних викликів і забезпеченню конкурентоспроможності української вищої освіти на міжнародній арені.
З 01.09.2024 року професорка кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Леся Яструбецька перебуває як запрошений вчений (Visiting Scholar Program) на науково-педагогічному стажуванні в Illinois Institute of Technology (IIT) (Chicago, U.S.) (Наказ ЛНУ імені Івана Франка №04/5204-24 від 30.08.2024 р. «Про академічну мобільність»). Наукове дослідження присвячено проблемам забезпечення фінансової безпеки, зокрема протидії економічним злочинам в США та Європі, і реалізується в межах магістерської програми IIT «Global Business and Financial Law».
Проєкт, що реалізується проф. Яструбецькою Л.С., є логічним продовженням дослідження наукових питань, яким присвячено її докторську дисертацію «Фінансова безпека суб’єктів підприємництва в Україні в умовах гібридних фінансових конфліктів» (рейдерство, недобросовісна конкуренція, фінансове шахрайство в діяльності суб’єктів підприємництва, нелегальне банкрутство, кіберзлочинність, корупція). З метою порівняльного аналізу функціонування економік і правових систем України й США та оцінки можливості використання американського досвіду протидії економічній злочинності у вітчизняній практиці, Яструбецька Л.С. зосереджує увагу на вивченні функціонування інституту банкрутства, виявленні й протидії шахрайству в цій сфері, та відповідальності, що виникає внаслідок вчинення даних злочинів. Також об’єктом дослідження є фінансове шахрайство, порушення фідуціарних обов’язків і відповідальність за ці правопорушення в діяльності суб’єктів господарювання різних організаційно-правових форм (General Partnerships, LLPs, Limited Partnership & LLLPs, Limited liability Companies). Значну увагу в дослідницькому проекті планується присвятити аналізу зловживань в сфері M&A, механізму запобігання інсайдерській торгівлі, протидії недобросовісній конкуренції, а також ключовим аспектам глобального комплаєнсу та антикорупційним заходам.
З метою реалізації проєкту й досягнення поставлених наукових цілей проф. Яструбецька Л.С. використовує бібліотечні і архівні матеріали Illinois Institute of Technology, включаючи доступні електронні платформи LexisNexis, Thomson Reuters Westlaw. Професорка має змогу ознайомитись також з особливостями викладання навчальних дисциплін, пов’язаних з предметом дослідження і їх методичним забезпеченням, зокрема силабусами навчальних курсів: «Bankruptcy», «Business Organizations», «Securities Regulation», «Corporate Finance», «Professional Responsibility: Business Ethics», «Trademarks & Unfair Competition», «Antitrust» та ін.
Обмін науково-педагогічним досвідом передбачає також ознайомлення іноземних колег з науковими розробками, що стосуються теоретичних і практичних основ забезпечення фінансової безпеки держави та суб’єктів підприємництва під час війни й гібридної агресії, використовуваними методами викладання навчальних курсів, а також особливостями організації підготовки фахівців у Львівському національному університеті імені Івана Франка в екстремальних умовах воєнного стану.
Відтак, проєкт має мультифакторне значення: досягнення наукових цілей, удосконалення наявних та розроблення нових навчальних курсів на базі отриманого досвіду, вдосконалення методик викладання, підвищення ефективності цифровізації освітнього процесу завдяки розширенню використання інноваційних інструментів й опануванню нових інтерактивних онлайн платформ для пояснення складних концептів, ознайомлення міжнародної спільноти з науковими розробками кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту в сфері забезпечення фінансової безпеки України в мирний час і в умовах російської агресії.
Підвищення рівня професійних компетентностей на базі науково-педагогічного стажування дасть змогу покращити викладацьку майстерність при вивченні студентами дисциплін «Фінансова безпека України і геополітика», Грантове і публічне фінансування малого бізнесу», а також англомовного курсу «Global Finance and Hybrid Wars».
Міжнародне співробітництво
Колектив кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту перебуває на вістрі пошуку й випробування дієвих форм підготовки молоді до роботи у міжнародному контексті та державно-приватного партнерства, орієнтованого на розв’язання проблем забезпечення цілісності фінансової системи у середовищі глобальних викликів і загроз. Реалізація відповідних ініціатив відбувається як в дослідницькій, так і освітній сферах.
Вагома частина грантових активностей науково-педагогічних працівників кафедри має чітко виражену міжнародну складову.
Так, викладачі кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту (професор Назар Демчишак, доцентки Марія Рубаха, Леся Ткачик та Роксолана Паславська) працюють над державним науковим проєктом, присвяченим розвитку фінансових технологій і цифрової економіки для післявоєнного відновлення України. Дослідження передбачає інтеграцію цифрових інновацій, таких як електронні платежі, блокчейн та кібербезпека, для зміцнення національної фінансової системи та її стійкості, а також сприяння інтеграції України у глобальну цифрову економіку.
Доцентка Марія Рубаха бере участь у міжнародному естонсько-українському проєкті «Сходи до досконалості», спрямованому на розвиток системи вищої освіти України шляхом адаптації європейського досвіду та сучасних технологій. У рамках проєкту вона взяла участь у робочих візитах до Естонії та Фінляндії, де ознайомилась з інноваційними моделями електронного навчання та методами модернізації освітніх процесів.
Також доцентка Марія Рубаха є визнаним фахівцем з міжнародної академічної мобільності студентів за низкою перевірених практикою програм:
Зустріч «За тобою світ», організована AIESEC Ukraine (14 листопада 2023 року)
Професор Назар Демчишак активно бере участь у численних міжнародних проєктах і грантах, спрямованих на розвиток інновацій, фінансових технологій та освіти. Головні його міжнародні ініціативи, зокрема, включають: DAAD DIES – проєкт партнерства університетів України та Німеччини в трансфері технологій (2019–2022); Розвиток біоекономіки – дослідження виробництва екотари із біодеградабельних полімерів за підтримки ЄС (2021–2023); HEI Innovation – проєкт з інновацій для наукомісткого підприємництва в межах програми Горизонт Європа (2023–2024); Навчальний міст Хемніц-Львів 2024 – програма професійного розвитку у співпраці з Хемніцьким технічним університетом у межах ініціативи DAAD.
Професори Назар Демчишак, Олег Підхомний, доцентка Марія Рубаха брали участь у розробці навчальних модулів для Державної служби фінансового моніторингу України під егідою ОБСЄ (Криптоактиви, Економічні санкції, Корупція (для фінансових установ), Фінансування тероризму, Ринки капіталу).
Низка викладачів кафедри, беручи участь у міжнародних ініціативах, закладає основи для передачі здобувачам досвіду управління фінансовою безпекою у співпраці із зарубіжними партнерами й міжнародними організаціями.
З 1 вересня 2024 року професорка кафедри Леся Яструбецька проходить науково-педагогічне стажування в Illinois Institute of Technology (IIT) у рамках програми Visiting Scholar. Її дослідження, що стосується забезпечення фінансової безпеки та протидії економічним злочинам, зосереджується на питаннях банкрутства, шахрайства, недобросовісної конкуренції, глобального комплаєнсу та антикорупційних заходів. Стажування спрямоване на обмін науково-педагогічним досвідом, вдосконалення методик викладання, розроблення нових навчальних курсів і покращення цифровізації освітнього процесу. Професорка досліджує американський досвід для адаптації його до українських реалій, зокрема в умовах гібридної війни.
Також Леся Яструбецька напрацьовує досвід налагодження комунікацій між науковою спільнотою України та її представниками у міжнародних інституціях.
Особливим напрямом міжнародної співпраці науково-педагогічних працівників кафедри – членів Експертної групи з питань санкційної політики та розшуку активів при Науковому парку Львівського Університету є взаємодія з представниками Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) у сфері досліджень із протидії нелегальному бізнесу. Поряд з такою звичною проблемою сучасного фінансового контролю як боротьба з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, пріоритетним напрямом спільних зусиль стала протидія масовому пограбуванню культурних цінностей України в умовах війни. Відповідні ініціативи збіглись у часі із наділенням Міністерства фінансів України повноваження щодо реалізації функцій суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері обігу культурних цінностей. Вказана проблематика стимулює розвиток різних форм державно-приватного партнерства і міжнародної співпраці.
Кафедра докладає значних зусиль, щоб не лише залучити молодь в дослідження цієї важливої міжнародної проблематики, а й передати певний досвід інформаційно-аналітичної роботи правоохоронним органам України під егідою UNODC.
За участю працівників кафедри сформувались дієві робочі групи, які гнучко співпрацюють на міжнародному рівні у сфері досліджень шляхів протидії нелегальним фінансовим операціям загалом і, передусім, незаконному обігу об’єктів культурної спадщини України.
https://www.unodc.org/poukr/en/cpcj_webstory_lviv_sep2023-copy.html
Опитування щодо якості ОНП “Фінанси і кредит”