Кафедра статистики

  • Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Практики
  • Новини

Вітаємо на сторінці
КАФЕДРИ СТАТИСТИКИ!

 Коротка історія кафедри
  Наукові інтереси
 Випускники кафедри
  Графік консультацій викладачів
Місія:

Підготовка висококваліфікованих економістів, які володіють сучасними статистичними методами, цифровими інструментами та міждисциплінарними знаннями для вирішення складних економічних і управлінських завдань та особистісного розвитку.

Візія:

Кафедра статистики економічного факультету Львівського університету – провідний центр міждисциплінарної освіти і досліджень у галузі цифрової економіки, статистики, аналітики, правового регулювання в бізнесі, забезпечує високі стандарти навчання і наукових досліджень для зміцнення репутації Львівського університету на національному і міжнародному рівнях.


КАФЕДРА ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ ЗА ОСВІТНІМИ ПРОГРАМАМИ

Бакалаврат (на базі загальної середньої освіти або диплому молодшого спеціаліста)

презентація  навчальні дисципліни

ОПП-2023   (Рецензії | Договори | Результати опитування здобувачів)

презентація   навчальні дисципліни

ОПП-2023    (Рецензії | Договори | Результати опитування здобувачів)

Магістратура (на базі диплому бакалавра)
  • «Економічна аналітика та бізнес-статистика» – у співпраці з ІТ-кластером м.Львова, ГУС у Львівській області і випускниками кафедри

презентація

ОПП – 2023 (оновлена)

  • «Економіка та правове регулювання в бізнесі» – з 2022 р. міждисциплінарна програма економічного та юридичного факультетів ЛНУ імені Івана Франка

презентація

ОПП -2023 (оновлена)     (Рецензії | Договори | Результати опитування здобувачів)


Довідково –  Правила прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка


НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ СТАТИСТИКИ – ВПЕВНЕНИЙ КРОК У МАЙБУТНЄ!

Науково-педагогічний колектив кафедри налічує 14 досвідчених викладачів (професорів, доцентів і асистентів), які поєднують наукову і навчальну діяльність з професійною практикою, мають досвід роботи в державних і приватних компаніях у галузі збору, обробки та аналізу інформації, реалізації міжнародних і регіональних проектів з питань економіки, статистики та аналітики бізнес-середовища, ринків праці та освітніх послуг, соціальної сфери розвитку.

КАФЕДРА СТАТИСТИКИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

 

Стратегія розвитку кафедри статистики до 2029 року

Місія кафедри

Підготовка висококваліфікованих економістів, які володіють сучасними статистичними методами, цифровими інструментами та міждисциплінарними знаннями для вирішення складних економічних і управлінських завдань та особистісного розвитку.

Візія

Кафедра статистики економічного факультету Львівського університету – провідний центр міждисциплінарної освіти і досліджень у галузі цифрової економіки, статистики, аналітики, правового регулювання в бізнесі, забезпечує високі стандарти навчання і наукових досліджень для зміцнення репутації Львівського університету на національному і міжнародному рівнях.

Програмні напрями, цілі і завдання розвитку кафедри

Освітня діяльність

Ціль 1 Освітні пропозиції кафедри відповідають високим стандартам якості, сприяють реалізації індивідуальних освітніх траєкторій студентів та інтелектуального потенціалу викладачів

Завдання до цілі 1

1. Акредитація освітніх програм кафедри: підтвердження відповідності освітніх програм стандартам якості шляхом успішного проходження акредитації у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти в Україні.

2. Оновлення навчальних планів та освітніх компонент: регулярний перегляд та оновлення навчальних планів з урахуванням потреб ринку праці, рекомендацій учасників освітнього процесу, інших зацікавлених сторін.

3. Розробка інноваційних курсів: впровадження нових курсів, які враховують сучасні тенденції ринку праці, розвиток науки, міждисциплінарні підходи, сприяють реалізації індивідуальних освітніх траєкторій студентів та інтелектуального потенціалу викладачів.

4. Удосконалення навчально-методичного забезпечення: підготовка навчальних посібників, практикумів, інших складових навчально-методичного забезпечення у співпраці з партнерами, з використанням ресурсів неформальних освітніх провайдерів, цифрових освітніх платформ.

5. Підвищення якості викладання: професійний розвиток викладачів через стажування, проходження курсів, викладання англійською мовою, застосування новітніх методик викладання, сучасних інформаційних технологій.

6. Розвиток кар’єрних можливостей: удосконалення програм практики і стажування студентів у співпраці з роботодавцями та іншими партнерами економічного факультету Львівського університету, впровадження інших елементів дуальної освіти.

7. Зворотний зв’язок та оцінка: регулярне отримання зворотного зв’язку від студентів і випускників щодо якості курсів і викладання, ефективності освітніх програм. Залучення випускників до оновлення і реалізації освітніх пропозицій кафедри.

Ключові показники ефективності до цілі 1

  • Акредитація: Усі освітні програми кафедри успішно пройшли акредитацію у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти в Україні (у 2026 році – бакалаврські ОП «Економіка та правове регулювання в бізнесі», «Економічна аналітика та бізнес-статистика», у 2027 році – однойменні магістерські ОП).
  • Оновлення навчальних планів та освітніх компонент: Щорічний перегляд та оновлення 100% навчальних планів ОПП кафедри з урахуванням новітніх тенденцій і потреб ринку праці.
  • Розробка інноваційних курсів: Щорічне впровадження щонайменше одного нового курсу відповідно до актуальних потреб ринку праці, рекомендацій роботодавців, інших партнерів. Розширення цільової аудиторії нових освітніх пропозицій з урахуванням принципів навчання впродовж життя.
  • Удосконалення навчально-методичного забезпечення: Публікація не менше трьох і оновлення не менше двох навчальних посібників і практикумів з нормативних дисциплін ОПП кафедри, оновлення 100% методичних рекомендацій для модернізації  змісту та методів професійної і практичної підготовки здобувачів вищої освіти упродовж п’яти років.
  • Підвищення якості викладання: 100% викладачів беруть участь у програмах стажування, курсах підвищення кваліфікації, тренінгах щороку. Усі викладачі кафедри використовують сучасні програмні продукти у навчальному процесі. Щонайменше один нормативний курс професійної і практичної підготовки  на кожній ОПП кафедри викладається англійською мовою.
  • Розвиток кар’єрних можливостей: створення спеціальних програм практики і стажування студентів в організаціях – партнерах з партнерами кафедри – не менше трьох впродовж п’яти років (PwC, KPMG, YOU CONTROL, Департамент економічної політики Львівської ОВА, Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА, ТзОВ А-Solution Development).
  • Зворотний зв’язок та оцінка Щорічне проведення опитувань студентів з оцінкою курсів і викладання, досягнення середнього балу задоволеності не менше 4 з 5. Щорічна актуалізація бази довідкових даних про випускників кафедри, моніторинг рівня працевлаштування та професійної кар’єри випускників один раз на два роки. Залучення випускників до оновлення і реалізації освітніх пропозицій кафедри щороку.

Наукова діяльність

Ціль 2 Наукові дослідження кафедри сприяють вирішенню актуальних проблем економіки України в умовах війни, повоєнного відновлення і розвитку, реалізуються через проєктну діяльність

Завдання до цілі 2

1. Фокус на актуальні проблеми: Проведення наукових досліджень, спрямованих на вирішення актуальних проблем економіки України в умовах війни та повоєнного періоду.

2. Підвищення наукової кваліфікації. Викладачі та аспіранти кафедри здобувають наукову кваліфікацію, підвищують їх рівень шляхом захисту дисертацій, здобуття наукового ступеня та вченого звання.

3. Міждисциплінарні проєкти: Співпраця з іншими кафедрами та факультетами Львівського університету, іншими ЗВО, дослідницькими центрами  для реалізації міждисциплінарних проєктів, що охоплюють різні аспекти економічного відновлення, сприяють реалізації Цілей сталого розвитку України.

4. Публікації та поширення результатів: Публікація результатів досліджень у монографіях, наукових журналах, що індексуються у міжнародних наукометричних базах, зокрема Scopus і WoS, участь у конференціях, семінарах та інших заходах для поширення знань і досвіду.

5. Залучення зовнішнього фінансування: Активне залучення грантів, фінансування від міжнародних організацій (у т. ч. у межах програми Horizon Europe, Erasmus+, програми Жана Моне, DAAD, Міжнародного Вишеградського фонду, програм наукових стажувань ім. Фулбрайта та Лейна Кіркланда тощо), державних програм та приватного сектору для реалізації наукових досліджень і проєктів.

Ключові показники ефективності до цілі 2

  • Фокус на актуальні проблеми: Успішне виконання щонайменше однієї науково-дослідної теми з науковими результатами, які спрямованої на вирішення проблем соціально-економічного відновлення України, удосконалення інформаційно-аналітичної підтримки прийняття рішень на секторальному та територіальному рівнях.
  • Підвищення наукової кваліфікації. Усі викладачі кафедри мають науковий ступінь та вчене звання. Один асистент і два аспіранти кафедри успішно захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, науково-освітнього ступеня  доктора філософії за спеціальністю 051 Економіка.
  • Міждисциплінарні проєкти: Реалізація щонайменше одного міждисциплінарного проєкту у співпраці з іншими кафедрами та факультетами Львівського університету, іншими ЗВО та науковими центрами з урахуванням перспектив відновлення секторальної підтримки ЄС програм державної регіональної політики.
  • Публікації: Публікація не менше 15 статей у рецензованих наукових журналах щороку, що охоплюють результати досліджень з актуальних проблем економічного відновлення і розвитку. Публікація двох монографій за матеріалами виконання теми НДР кафедри та міждисциплінарних проєктів «Комплексне дослідження потреб у даних на місцевому рівні. Розробка Концепції і Законопроєкту про місцеву статистику в Україні» (USAID ГОВЕРЛА), «Розвиток біоекономіки західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів».
  • Залучення фінансування: Залучення фінансування для наукових досліджень у розмірі не менше 500 тис. грн від міжнародних, державних та приватних джерел упродовж п’яти років.

Соціальна відповідальність. Комунікації зі стейкхолдерами.

Ціль 3 Посилення соціальної відповідальності, створення ефективної системи комунікацій кафедри зі стейкхолдерами сприяє вирішенню соціальних проблем в умовах війни та повоєнного відновлення, підвищенню якості освіти

Завдання до цілі 3

1. Впровадження соціальних проєктів: Розробка та реалізація соціально-орієнтованих проєктів, які спрямовані на вирішення соціальних проблем вразливих груп населення в Україні в умовах війни, повоєнного відновлення та розвитку.

2. Залучення до соціальних ініціатив: Заохочення студентів і випускників кафедри до участі в соціальних проєктах та волонтерській діяльності, розвиток їхнього лідерського потенціалу та соціальної відповідальності.

3. Співпраця з партнерами кафедри: Підтримка і розвиток партнерських відносин з місцевими органами влади, органами місцевого самоврядування, бізнесом, громадськими організаціями для підвищення якості освітніх програм кафедри, реалізації спільних освітніх, наукових, соціальних та інших ініціатив.

4. Популяризація статистичних і міждисциплінарних знань: Проведення відкритих лекцій, семінарів, тренінгів для широкої аудиторії з метою підвищення цифрової грамотності, аналітичних навиків користувачів інформації, протидії загроз поширення дезінформації.

5. Інформування та промоція: Забезпечення регулярного інформування громадськості про діяльність кафедри через соціальні медіа, вебсайт університету, вебсайт кафедри, інші комунікаційні канали.

Ключові показники ефективності до цілі 3

  • Впровадження соціальних проєктів: Реалізація щонайменше двох соціальних проєктів упродовж п’яти років, спрямованих на вирішення актуальних соціальних проблем різних вразливих груп населення.
  • Залучення студентів до соціальних ініціатив: Залучення щонайменше 50% студентів і випускників кафедри до участі в соціальних проєктах та волонтерської діяльності упродовж п’яти років.
  • Співпраця з партнерами: Укладання щонайменше п’яти партнерських угод упродовж п’яти років. Спільна розробка щонайменше двох освітніх продуктів щороку (навчального видання, освітнього курсу, проведення наукового, методичного-семінару, тренінгу тощо) у співпраці з партнерами. Реалізація студентами старших курсів не менше 20% кваліфікаційних робіт (курсових. дипломних) на замовлення партнерів.
  • Інформування та промоція: Регулярне оновлення інформації про діяльність кафедри на веб-сайті університету, веб-сайті кафедри та у соціальних медіа не менше одного разу на місяць.

Міжнародна співпраця

Ціль 4 Розвиток європейського та міжнародного співробітництва кафедри забезпечує високі стандарти якості та нові можливості для розвитку в освітній, науковій та інших видах діяльності

Завдання до цілі 4

1. Партнерство: Розвиток партнерських відносин з провідними університетами, дослідницькими центрами країн Євросоюзу, інших країн світу, міжнародними компаніями для обміну досвідом, академічної мобільності, реалізації спільних проєктів та інших ініціатив.

2. Мобільність викладачів і студентів: Сприяння академічній мобільності викладачів і студентів через участь у програмах Erasmus+, Horizon Europe, програмах Жана Моне, DAAD, Міжнародного Вишеградського фонду, наукових стажувань ім. Фулбрайта та Лейна Кіркланда, інших міжнародних програмах.

3. Участь у міжнародних конференціях і семінарах: Активна участь викладачів у міжнародних конференціях, семінарах та воркшопах для поширення результатів досліджень і підвищення професійної кваліфікації.

4. Міжнародні проєкти: Участь у міжнародних дослідницьких та інших проєктах, консорціумах для посилення академічного потенціалу та конкурентоспроможності кафедри через міжнародну співпрацю.

Ключові показники ефективності до цілі 4

  • Партнерство: Укладання з ініціативи кафедри щонайменше трьох нових партнерських угод з закордонними університетами, дослідницькими центрами,  міжнародними компаніями впродовж п’яти років. Організація і проведення міжнародної конференції за участю закордонних партнерів. Проведення не менше двох гостьових лекцій за участю гостьових закордонних викладачів, професіоналів-практиків і дослідників щороку.
  • Академічна мобільність: Збільшення кількості студентів і викладачів, які беруть участь у програмах академічної мобільності (не менше 5-ти студентів і викладачів кафедри щороку).
  • Участь у конференціях: Кожний викладач щороку бере участь не менше ніж в одній  міжнародній конференції/семінарі.
  • Міжнародні проєкти: Участь у міжнародному науковому проєкті міждисциплінарного характеру за проблематикою наукових досліджень кафедри.

Цифрова трансформація

Ціль 5 Кафедра забезпечує підвищення рівня цифрової компетентності та впровадження інноваційних технологій в освітню, наукову та інші види діяльності

Завдання до цілі 5

1. Інтеграція цифрових інструментів і технологій штучного інтелекту: активне впровадження сучасних цифрових платформ і технологій ШІ для навчання, діагностики знань, створення електронних курсів, навчально-методичних видань (у т.ч. ресурсів електронних платформ TEDх, Iversity, Coursera, Datacamp, Udemy, Prometheus та ін.) з урахуванням етичних і правових меж їх застосування.

2. Розвиток цифрових компетентностей: Проведення регулярних тренінгів і семінарів для підвищення рівня володіння цифровими технологіями, застосування технологій штучного інтелекту для підвищення якості викладання і навчання.

3. Впровадження дистанційного навчання: Розробка та впровадження сертифікованих курсів дистанційного навчання за допомогою електронної платформи Moodle та інших платформ.

Ключові показники ефективності до цілі 5

  • Інтеграція цифрових інструментів: Збільшення відсотка курсів, які використовують цифрові платформи, до 80% упродовж п’яти років. Усі студенти і викладачі мають доступ до ліцензій А2 програм Microsoft 365, до версії Pro для ознайомлення з платформою Power BI та використовують їх у навчанні та викладанні; Усі студенти і викладачі мають доступ до альтернативних платформ організації навчання: KahotEDU, DataCamp.
  • Розвиток цифрових компетентностей: Проведення не менше одного тренінгу щороку з цифрової грамотності та використання технологій штучного інтелекту з урахуванням етичних і правових меж їх застосування.
  • Впровадження дистанційного навчання: Атестація не менше 50% усіх нормативних дисциплін циклу професійної і практичної підготовки в освітніх програмах кафедри у електронній платформі Moodle та/або інших платформах.

Стратегічне партнерство кафедри

З метою підвищення ефективності навчального процесу та наукових досліджень кафедри через проектну діяльність та взаємозв’язок з потребами стейкхолдерів укладено ряд важливих угод про співпрацю:

Договір про співпрацю з Департаментом економічної політики Львівської обласної державної адміністрації
Договір про співпрацю з Головним управлінням статистики у Львівській області
Договір про співпрацю з Інститутом регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України
Меморандум про співпрацю з ІТ-компанією YouControl
Договір про співпрацю з Львівським обласним об’єднанням організацій роботодавців

Співробітники

завідувачГРИНЬКЕВИЧ Ольга Степанівназавідувач
професорМАТКОВСЬКИЙ Семен Олексійовичпрофесор
доцентВДОВИН Мар'яна Любомирівнадоцент
доцентВІЛЬЧИНСЬКА Оксана Миколаївнадоцент
доцентКВАК Світлана Анатоліївнадоцент
доцентКВАСНІЙ Марія Миколаївнадоцент
доцентЛУТЧИН Наталія Павлівнадоцент
доцентМАРЕЦЬ Оксана Романівнадоцент
доцентМИРОНЮК Ауріка Кузьмівнадоцент
доцентПАНЧИШИН Тарас Володимировичдоцент
доцентПОЛЮГА Дарія Михайлівнадоцент
доцентПРОКОПОВИЧ-ПАВЛЮК Ірина Володимирівнадоцент
доцентСАВКА Наталія Володимирівнадоцент
асистентВАСЬКІВ Степан Федоровичасистент
старший лаборантВАСЬКІВ Олександра Олегівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Освітньо-професійні програми

Освітньо-професійні програми підготовки бакалаврів:

Програми атестаційного екзамену з нормативних дисциплін спеціалізації для здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр»

Освітньо-професійні програми підготовки магістрів:

Навчальні плани

Навчальні плани для спеціалізації “Економічна аналітика і бізнес-статистика”

Навчальні плани для спеціалізації “Економіка та правове регулювання в бізнесі”

Підручники, посібники
2022 рік
biznes Національне рахівництво: навч. посібник / Матковський С.О., Лутчин Н.П., Васьків С.Ф. – Львів: ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 352 с.

Переглянути публікацію

biznes О.С. Гринькевич, С.О. Матковський, А.В. Сидорова та ін.
Економічна аналітика в бізнесі : навч. посібник / [О.С. Гринькевич, С. О. Матковський, А.В. Сидорова та ін.]– Львів: ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 480 с.

Переглянути публікацію

2016 рік
biznes Матковський С.О., Гринькевич О.С., Вдовин М. Л., Вільчинська О.М., Марець О.Р., Сорочак О.З.
Бізнес-статистика : навч. посібник / [Матковський С.О., Гринькевич О.С., Вдовин М. Л., Вільчинська О.М., Марець О.Р., Сорочак О.З.] – К.: Алерта, 2016. – 280 с.

Переглянути зміст

2015 рік
mytna Гринькевич О.С.,Вдовин М.Л.,Марець О.Р.
Митна статистика зовнішньої торгівлі : навч.посіб. / [Гринькевич О.С., Вдовин М.Л., Марець О.Р.]. – К.: Алерта, 2015. – 238 с.

Переглянути зміст

С.О.Матковський, М.Л.Вдовин, О.С.Гринькевич, Т.В.Панчишин, Л.М. Зомчак, Т.Я. Лагоцький
Методологія наукових досліджень у статистиці : навч. посібник / [С.О.Матковський, М.Л.Вдовин, О.С.Гринькевич та ін. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2015. – 380 с.

Переглянути зміст

2013 рік
stat_pidpr Матковський С. О., Гринькевич О. С., Сорочак О. З., Гальків Л. І., Прокопович-Павлюк І. В.
Статистика підприємств : навчальний посібник / За ред. С.О.Матковського. – 2-ге вид., переробл. і доповн. – К., Алерта, 2013. – 560 с. (з додатками).

Переглянути зміст

2012 рік
obkladkastatystzasobdiagn_v_03_1 Матковський С. О., Вдовин М.Л., Гринькевич О.С., Лутчин Н. П. , Марець О. Р., Панчишин Т. В. , Т. Р. Гіщак.Статистика : засоби діагностики знань: навч. посіб. / [Матковський С. О., Вдовин М.Л., Гринькевич О.С. та ін.]; за ред. С.О.Матковського. – Львів: Видавництво “Новий світ-2000”, 2012. – 224 с.

Переглянути зміст

2010 рік
ekon2 Гальків Л.І., Лутчин Н.П., Москаль Б.С.

Економічна статистика : навч. посібник. 2-ге вид., випр. і доповн. – Львів: “Новий Світ – 2000”, 2010. – 400 с.

Переглянути зміст

mmts-0000 Матковський С. О., Марець О. Р.Теорія статистики : 2-ге вид., навч. посібник / [Матковський С. О., Марець О. Р.] – К.:Знання, 2010. – 534 с.

Переглянути зміст

obkladynka_statystyka С. О. Матковський, М. Л. Вдовин, Т. В. Панчишин.
Статистика : навч. посібник / С. О. Матковський, М. Л. Вдовин, Т. В. Панчишин. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 344 с.

Переглянути зміст

2009 рік
obkladynka_praktykum_statystyka Матковський С.О., Вдовин М.Л., Гринькевич О.С., Лутчин Н. П. , Марець О. Р., Панчишин Т. В. , Т. Р. Гіщак.

Практикум з навчальної дисципліни “Статистика” : навч. посіб. / [Матковський С.О., Вдовин М.Л., Гринькевич О.С. та ін.]; за ред. С.О. Матковського. – Львів: Видавництво ЛНУ ім. Івана Франка, 2009. – 215 с.

Переглянути зміст

2007 рік
fin Лутчин Н.П., А.К.Миронюк

Статистика фінансів : навч.посібник / [Н.П.Лутчин, А.К.Миронюк]-2-е видання виправлене і доповнене. Навчальний посібник. – Львів: Новий Світ-2000, 2007. – 324 с.

Переглянути зміст

2004 рік
ekon Крамченко Л.І., Лутчин Н.П., Москаль Б.С.
Економічна статистика : навч. посібник. – Львів: “Новий Світ – 2000”, 2004.- 376 с.

Переглянути зміст

Методичні рекомендації
Програма і методичні рекомендації з виробничої практики для студентів бакалаврів спеціальності 051 «Економіка», спеціалізацій “Економічна аналітика та бізнес-статистика” та “Економіка та правове регулювання в бізнесі”/ Укладачі: С. О. Матковський, О. С. Гринькевич, А. К. Миронюк, І. В. Прокопович-Павлюк, С. Ф. Васьків, – Львів: Видавництво ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 29 с.

Переглянути зміст

Виробнича (переддипломна) практика: програма і методичні рекомендації для студентів спеціальності 051 “Економіка” спеціалізації “Бізнес-статистика і аналітика” / Укладачі : Матковський С.О., Гринькевич О.С., Панчишин Т.В. – Львів: Видавництво ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 16 с.

Переглянути зміст

Виробнича (зі спеціалізації) практика: програма і методичні рекомендації для студентів спеціальності 051 – “Економіка” спеціалізації “Бізнес-статистика і аналітика”, освітнього ступеня «магістр» / Укладачі : Матковський С.О., Гринькевич О.С., Панчишин Т.В. – Львів: Видавництво ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 18 с.

Переглянути зміст

Методичні рекомендації до виконання курсових робіт для студентів спеціальності 051-Економіка / Укл.: Матковський С.О., Панчишин Т.В., Гринькевич О.С., Марець О.Р. – Львів: Видавництво ЛНУ імені Івана Франка, 2022. – 58 с.
Додатки:
Шаблон титульної сторінки
Зразок оформлення завдання до курсової роботи
Бланк оцінювання курсової роботи

Переглянути зміст

Методичні рекомендації та вимоги до виконання кваліфікаційної (магістерської) роботи для здобувачів вищої освіти за спеціальністю  051 Економіка (освітньої програми «Економічна аналітика та бізнес-статистика») / Укл.: Панчишин Т.В., Гринькевич О.С., Марець О.Р. – Львів: Видавництво ЛНУ імені Івана Франка, 2022. – 56 с.
Додатки:
Шаблон титульної сторінки
Зразок оформлення завдання до магістерської роботи
Бланк рецензії магістерської роботи
Бланк відгуку наукового керівника магістерської роботи
Зразок оформлення презентації магістерської роботи

Переглянути зміст

Презентації

Тренінг-тести

Абсолютні та відносні статистичні показникиваріанти: 12345678910111213141516171819202122232425262728
Степеневі та порядкові середніваріанти: 123456789101112131415161718192021222324
Показники варіаціїваріанти: 123456789101112131415161718192021222324

Дослідження

 

The Сoncept of Local Statistics Implementation and Development in Ukraine / Authors: [Hrynkevych O., Matkovskyi S., Kondzolka V., Ivanchenko V., Nyzhnyk O., Melnyk M., Sadova U.] Lviv, 2024. – 25 pp.

View concept

Концепція впровадження та розвитку місцевої статистики в Україні. / Автори: [Гринькевич О., Матковський С., Кондзьолка В., Іванченко В., Нижник О., Мельник М., Садова У.] Львів, 2024. – 27 с.

Переглянути концепцію

Огляд досліджень міжнародних організацій та міжнародних практик країн у сфері  муніципальної та регіональної статистики: аналітичний звіт. / Автори: [Конзьолка В., Краєвська О., Лутчин Н.Матковський С., Явдощина Т., Васьків С. та ін.] Львів, 2024. – 128 с.

Переглянути звіт

Аналіз потреб у міцевій статистиці: аналітичний звіт. Дослідження потреб у місцевій статистиці органів місцевого самоврядування, центральних і місцевих органів виконавчої влади, університетів, дослідницьких та аналітичних центрів, громадських організацій, інших інституцій / Автори: [Гринькевич О. , Конзьолка В., Матковський С.Панчишин Т. та ін.] Львів, 2024. – 127 с.

Переглянути звіт

Аналіз розривів у навичках і потреб бізнесу у робочій силі: Звіт ГО «Центр досліджень і моніторингу якості та мобільності людських ресурсів» та ОПЛІЧ / Автори: [Гринькевич О., Садова У., Вільчинська О., Марець О., Панчишин Т. та ін.] Львів : ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», 2023. – 134 с.

Переглянути звіт

Нова економіка пластмас: потенціал, технології, стимули: аналіт. доп. / [Гринькевич О.С. , Садова У.Я., Матковський С.О. та ін.] Львів : ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка». 2022. – 80 с.

Переглянути доповідь

Ukrainian Labour Migration and the Future of Labour Market: social-economic, geographic and institutional dimensions – Academic edition / State Institution “Dolishniy Institute Of Regional Research of the National Academy of Sciences of Ukraine”. (Edited by D. Sc. Economics, Prof. Sadova U. Ya.). – Lviv, 2020, 59 pages.

Переглянути публікацію

Інфографіка за результатами обстежень працевлаштування випускників ЗВО і ЗПТО Львівської області: Проєкт регіонального розвитку (2018-2020 рр.) «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників ВНЗ і ПТНЗ прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення». Переможець конкурсного відбору проєктів. Організатор – Міністерство розвитку громад і територій. Замовник – Львівська обласна державна адміністрація.

Переглянути матеріали:

Результати обстежень випускників і роботодавців Львівщини у рамках Проєкту: Проєкт регіонального розвитку (2018-2020 рр.) «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників ВНЗ і ПТНЗ прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення». Переможець конкурсного відбору проєктів. Організатор – Міністерство розвитку громад і територій. Замовник – Львівська обласна державна адміністрація.

Переглянути матеріали:

Гринькевич О.С. Управління конкурентноспроможністю вищої освіти в Україні: інституційний аналіз і моніторинг: монографія. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2018. 462 с. (Рецензія Гринько Р.І. Аналіз і моніторинг в управлінні конкурентноспро-можністю вищої освіти України. Регіональна економіка. 2018. №1.)

Переглянути публікацію

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ У ТРАНСКОРДОННОМУ ПРОСТОРІ. СТАТИСТИЧНІ ІНДИКАТОРИ. – Загальне керівництво С. Зимовіна. Наук. керівн. С. Матковський. Відповідальна за випуск Л. Сотнікова. – Головне управління статистики у Львівській області, 2018. – 72 с.

Переглянути публікацію

Оцінка та прогноз потреби в кадрах
для підприємств Львівської області
(витяг зі звіту в рамках реалізації ДНР №627 від 5.05.2017 р.) – Львівський національний університет імені Івана Франка. Кафедра статистики. – 2017.

Переглянути публікацію

Економічна активність населення Львівської області: формальна та неформальна зайнятість / У. Я. Садова, О. С. Гринькевич, С. О. Матковський,
Р. Т. Теслюк, О. О. Левицька, О. В. Махонюк ; заг. ред.: У. Я. Садова. – Львів : ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України, 2017. – 48 с.

Переглянути публікацію

Hrynkevych O. Internationalization of higher education in Ukraine: social-economic opportunities and threats: monograph. – Saarbrücken (Germany) : LAP LAMBERT Academic Publishing (2017-10-11) – ISBN – 13; 978-620-2-05716-5, 2017 – 88 p.

Короткий зміст

Socio-economic potential of cross-border cooperation: international collective monograph / Edited by Semen Matkovskyy, Marec Cierpal-Wolan. – Ivan Franko National University of Lviv (Ukraine); University of Rzeszow (Poland). – 2017. – 207 p.

Короткий зміст

Колективна монографія: Цярпал-Волан М., Матковський С. та інші. “Badanie podrezy – wykorzystanie wielu metod baewczych/ Koncepcia badan obszarow przygranicznych Ukrainy”. Публікація Управління статистики в Жешуві за програмою польського співробітництва. Жешув, 2017.

Короткий зміст

Соціально-економічний потенціал транскордонного співробітництва: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічний потенціал транскордонного співробітництва». – Львів : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2016. – 187 с. /Матеріали подано в авторській редакції.
Відповідальний за випуск – Оксана Вільчинська/

Переглянути матеріали

Матковський С.О. Зміни демографічні // Розточчя – природа і людина / монографія / за заг. ред. Е.Грабовського. [Т.Грабовські, М.Гарасимюк, Б.КАшевські, Я.Кравчук, Б.Лоренс, З.Міхальчук, О.Шаблій] – Люблін, Польща, Розточанський національний Парк, 2015. – 528 с.

Короткий зміст

Вроцлав та Львів – міста-партнери // публікація за співпраці Управління статистики у Вроцлаві та Головного управління статистики у Львівській області / редакційна команда – Галина Возняк, Агнєшка Ільчук, Станіслав Камінський, Агата Гіруль, Світлана Зимовіна, Семен Матковський, Ольга Перестюк, Кжиштоф Попінський – Вроцлав, Польща, 2015. – 89 с.

Переглянути публікацію

Моделі і методи оцінювання економічних ризиків у різних функціональних сферах бізнесу : монографія / [Вдовин М. Л., Данилюк Л. Г., Лелик Л. І., Березяк І. М., Мельник О. М.]. – Львів : Вид-во ННВК «АТБ», 2015. – 248 с

Короткий зміст

Інвестиційний клімат Львівської області: науково-аналітичне видання/наук. ред. С.О.Матковський. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2014. – 206 с.

(Гринькевич О.С. у співавторстві)

Короткий зміст

Інвестиційна ситуація на Львівщині: науково-аналітичне видання/наук. ред. С.О.Матковський. – Львів, 2014. – 136 с

Короткий зміст

Стратегія розвитку Львівської бласті до 2015 року. Моніторинг. Показники оцінки. Методологічні пояснення /наук. ред. Семен Матковський, Єва Бончак-Кухарчик. – Львів, Головне управління статистики у Львівській області, 2006. – 160 с.

Короткий зміст

БАКАЛАВРАТ

  • І-й семестр: Навчальна практика з інформаційних і комунікаційних технологій
    «Економічна аналітика та бізнес-статистика»
    робоча програма
    «Економіка та правове регулювання в бізнесі»
    робоча програма

МАГІСТРАТУРА

Відбувся міжкафедральний науковий семінар з попередньої експертизи дисертації асистента кафедри статистики Васьківа С.Ф.

24.12.2024 | 19:08

20 грудня 2024 року на економічному факультеті відбувся міжкафедральний науковий семінар, присвячений попередній експертизі дисертації асистента кафедри статистики Васьківа С.Ф. на тему «Державна політика розвитку транскордонного співробітництва України в умовах євроінтеграції». Робота підготовлена на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.
Головуючий на засіданні, завідувач кафедри менеджменту, д.е.н., проф. Кундицький О.О. ознайомив присутніх з короткою біографічною довідкою здобувача, темою дисертації та регламентом роботи наукового семінару. Після представлення основних результатів дисертаційної роботи Васьківа С.Ф...

Читати »

Міжкафедральний науковий семінар з попередньої експертизи дисертації асистента кафедри статистики Васьківа С.Ф.

19.12.2024 | 08:17

20 грудня 2024 р. на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка  відбудеться міжкафедральний науковий семінар  з попередньої експертизи дисертації асистента кафедри статистики Васьківа С.Ф. на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством. Науковий керівник – проф. кафедри статистики Матковський  С.О.
Початок  – об 11. 00 год
Місце проведення – ауд. 115, пр. Свободи 18.
Формат змішаний.
Запрошуються усі бажаючі!

Читати »

Співпраця кафедри статистики з Управлінням з питань цифрового розвитку Львівської ОВА

17.12.2024 | 15:00

16 грудня доцент кафедри статистики економічного факультету Львівського університету Оксана Марець  у межах співпраці з Управлінням з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації розпочала серію спеціалізованих онлайн-семінарів з Excel.
Цільова аудиторія: публічні службовці територіальних громад Львівщини.
Мета: допомогти державним службовцям, іншим посадовим особам органів місцевого самоврядування максимально ефективно використовувати інструменти та функціонал Excel для вирішення професійних завдань.
Такі семінари дають змогу учасникам не лише навчитися працювати з Excel на фаховому рівні, але й ефективно вирішувати щоденні робочі завдання у своїй галузі з...

Читати »

Науковий семінар кафедри статистики

25.11.2024 | 22:27

25 листопада 2024 року на кафедрі статистики відбувся науковий семінар, присвячений розгляду результатів дисертаційної роботи  асистента кафедри Васьківа С.Ф. на тему «Державна політика розвитку транскордонного співробітництва України в умовах євроінтеграції». Робота підготовлена на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю «Економіка та управління національним господарством».
У презентації результатів роботи Васьків С.Ф. обґрунтував актуальність досліджуваної проблеми, висвітлив основні положення теоретичної, аналітичної та рекомендаційної частин дисертації, елементи наукової новизни,  а також повідомив про обсяг і тематику публікацій за темою дослідження.
Під час наукового...

Читати »

6 листопада 2024 року відбувся науково-методичний семінар кафедри статистики: “Сучасні програми статистичної підготовки фахівців з економіки та управління”

18.11.2024 | 14:51

Сучасні програми статистичної підготовки фахівців з економіки та управління: науково-методичний семінар кафедри статистики
6 листопада 2024 року відбувся науково-методичний семінар кафедри статистики на тему «Сучасні програми статистичної підготовки фахівців з економіки та управління».
Мета семінару – визначити особливості та сучасні тенденції у викладанні курсів, пов’язаних зі збором, обробкою, аналізом і поширенням даних у підготовці бакалаврів і магістрів з економіки та управління для імплементації кращих практик у викладанні навчальної дисципліни «Статистика», а також оновленні ОПП «Економічна аналітика і бізнес статистика» у Львівському університеті.
Запрошені...

Читати »