Кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту

• Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія створення кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка розпочинається з 1964 р. Саме тоді на економічному факультеті Університету було сформовано кафедру фінансів, бухгалтерського обліку і статистики.

Враховуючи тенденції розвитку та потреби у висококваліфікованих фахівцях з фінансів для економіки України, починаючи з 1991 р. кафедра започаткувала підготовку студентів за спеціальностю “Фінанси і кредит” денної та заочної форми навчання.

Для забезпечення навчально-методичного і наукового рівня підготовки фахівців на підставі ухвали Вченої ради університету від 30.06.1993 р. наказом Ректора № 846 від 14.07.1993 р. в університеті створена нова профілююча кафедра для спеціальності “Фінанси і кредит”.

Шляхом поділу базової кафедри фінансів, бухгалтерського обліку і статистики було створено дві кафедри: 1) обліку і аудиту та 2) фінансів, кредиту і статистики, від якої у 1998 році було відокремлено і відкрито самостійну кафедру статистики. 12 червня 2003 р. кафедра фінансів і кредиту перейменована у кафедру фінансів, грошового обігу і кредиту. У зв’язку з упорядкуванням назв спеціальностей Кабінетом Міністрів України з 1998 р. кафедра здійснює підготовку магістрів зі спеціальності «Фінанси і кредит» та з 2004 р. — «Оподаткування».

Сьогодні на кафедрі працюють 28 науково-педагогічних працівників: 6 професорів, 19 доцентів, старший викладач та 2 асистенти. Викладачі кафедри забезпечують навчальний процес не лише на економічному факультеті, а також на географічному, механіко-математичному, природничому коледжі університету.

Станом на 1.01.2016 р. кафедра має докторанта і 35 аспірантів, що працюють над актуальними фінансово-економічними проблемами формування ринкових відносин в Україні в умовах глобалізації.

Із започаткуванням ліцензованої підготовки фахівців з фінансів та оподаткування зусилля науково-педагогічних працівників спрямовані на розроблення і публікацію науковоі та навчально-педагогічної літератури. За час функціонування кафедри, починаючи з 1993 року, колективом кафедри підготовлено і опубліковано з грифом МОН України підручники «Гроші і кредит», «Банківські операції», «Страхування»; навчальні посібники «Фінанси в трансформаційній економіці України», «Страхування», «Податкова система», «Інвестування»; монографії «Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України», «Фінанси і підприємництво на межі тисячоліть», «Державне регулювання фондового ринку в Україні», «Стратегія забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України» та ін.

З 1999 р. на кафедрі функціонує аспірантура, з 2005 р. — докторантура, а з 2009 р.- спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій за спеціальністю 08.00.08 — гроші, фінанси і кредит. Голова ради — доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор Львівського національного університету імені І. Франка М.І. Крупка, вчений секретар — професор Демчишак Н.Б.

Співробітники

5 курс

6 курс

Викладацький розклад

Розклад занять студентів 5 курсу бакалаврату економічного факультету ЗАОЧНОЇ форми навчання на 1 семестр 2019-2020 н. р. (зимова сесія)

21.10.2019 | 16:34

Електронну версію розкладу занять студентів 5 курсу бакалаврату економічного факультету заочної форми навчання на 1 семестр 2019-2020 н. р. (зимова сесія) можна переглянути на сайті факультету у рубриці СТУДЕНТУ\Заочної форми навчання або безпосередньо за цим посиланням.

Читати »

Розклад занять студентів 2 курсу бакалаврату економічного факультету ЗАОЧНОЇ форми навчання на 1 семестр 2019-2020 н. р. (зимова сесія)

03.10.2019 | 13:03

Електронну версію розкладу занять студентів 2 курсу бакалаврату економічного факультету заочної форми навчання на 1 семестр 2019-2020 н. р. (зимова сесія) можна переглянути на сайті факультету у рубриці СТУДЕНТУ\Заочної форми навчання або безпосередньо за цим посиланням.

Читати »

Розклад занять студентів 1 курсу бакалаврату (зі скороченим терміном навчання) економічного факультету ЗАОЧНОЇ форми навчання на 1 семестр 2019-2020 н. р. (настановча сесія)

27.09.2019 | 18:26

Електронну версію розкладу занять студентів 1 курсу бакалаврату (зі скороченим терміном навчання) економічного факультету заочної форми навчання на 1 семестр 2019-2020 н. р. (настановча сесія) можна переглянути на сайті факультету у рубриці СТУДЕНТУ\Заочної форми навчання або безпосередньо за цим посиланням.

Читати »

Запрошення до участі в Урочистій Академії, присвяченій 50-ти річному ювілею катедри інформаційних систем у менеджменті

27.09.2019 | 16:00

1 вересня 2019 року виповнилось 50 років з дня створення кафедри інформаційних систем у менеджменті (в 1969 – 1988 рр. мала назву механізованої обробки економічної інформації, 1989 – 1996 рр. – економічної інформатики і АСУ) економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Маємо честь запросити студентів, випускників, працівників кафедри попередніх років, колег з факультету, викладачів інших навчальних закладів, працівників підприємств, установ та організацій, які співпрацювали з кафедрою, до участі в Урочистій Академії, присвяченій цьому знаменному ювілеєві, що відбудеться 18 жовтня...