Кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту

• Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

univer-1661Історія створення кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка розпочинається з 1964 р. Саме тоді на економічному факультеті Університету було сформовано кафедру фінансів, бухгалтерського обліку і статистики.

Враховуючи тенденції розвитку та потреби у висококваліфікованих фахівцях з фінансів для економіки України, починаючи з 1991 р. кафедра започаткувала підготовку студентів за спеціальностю “Фінанси і кредит” денної та заочної форми навчання.

Для забезпечення навчально-методичного і наукового рівня підготовки фахівців на підставі ухвали Вченої ради університету від 30.06.1993 р. наказом Ректора № 846 від 14.07.1993 р. в університеті створена нова профілююча кафедра для спеціальності “Фінанси і кредит”.

Шляхом поділу базової кафедри фінансів, бухгалтерського обліку і статистики було створено дві кафедри: 1) обліку і аудиту та 2) фінансів, кредиту і статистики, від якої у 1998 році було відокремлено і відкрито самостійну кафедру статистики. 12 червня 2003 р. кафедра фінансів і кредиту перейменована у кафедру фінансів, грошового обігу і кредиту. У зв’язку з упорядкуванням назв спеціальностей Кабінетом Міністрів України з 1998 р. кафедра здійснює підготовку магістрів зі спеціальності «Фінанси і кредит» та з 2004 р. — «Оподаткування».

Сьогодні на кафедрі працюють 28 науково-педагогічних працівників: 6 професорів, 19 доцентів, старший викладач та 2 асистенти. Викладачі кафедри забезпечують навчальний процес не лише на економічному факультеті, а також на географічному, механіко-математичному, природничому коледжі університету.

Станом на 1.01.2016 р. кафедра має докторанта і 35 аспірантів, що працюють над актуальними фінансово-економічними проблемами формування ринкових відносин в Україні в умовах глобалізації.

Із започаткуванням ліцензованої підготовки фахівців з фінансів та оподаткування зусилля науково-педагогічних працівників спрямовані на розроблення і публікацію науковоі та навчально-педагогічної літератури. За час функціонування кафедри, починаючи з 1993 року, колективом кафедри підготовлено і опубліковано з грифом МОН України підручники «Гроші і кредит», «Банківські операції», «Страхування»; навчальні посібники «Фінанси в трансформаційній економіці України», «Страхування», «Податкова система», «Інвестування»; монографії «Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України», «Фінанси і підприємництво на межі тисячоліть», «Державне регулювання фондового ринку в Україні», «Стратегія забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України» та ін.

З 1999 р. на кафедрі функціонує аспірантура, з 2005 р. — докторантура, а з 2009 р.- спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій за спеціальністю 08.00.08 — гроші, фінанси і кредит. Голова ради — доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор Львівського національного університету імені І. Франка М.І. Крупка, вчений секретар — професор Демчишак Н.Б.

Співробітники

5 курс

6 курс

Викладацький розклад

Економічний факультет запрошує на «ЕКО-ВЕРНІСАЖ» – підсумкову виставку Конкурсу візуальної соціальної реклами у форматі еко-плакату в рамках Проекту «ECO LIFE: життя у стилі еко»

26.05.2019 | 16:10

Економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівська міська рада, Національна туристична організація запрошують відвідати «ЕКО-ВЕРНІСАЖ» за підсумками Конкурсу візуальної соціальної реклами у форматі еко-плакату в рамках Проекту «ECO LIFE: життя у стилі еко».
Експозицію можна оглянути в приміщенні Львівської Медіатеки (вул. Мулярська, 2а) з 16 травня 2019 р.
28.05.2019 року о 16:00 год в приміщені Львівської Медіатеки відбудеться урочисте нагородження переможців фінальної частини виставки «ЕКО-ВЕРНІСАЖ».
Метою Проекту було створити візуальну соціальну рекламу у форматі плакату на тему екології для поширення...

Читати »

21 та 23 травня 2019 р. – Дні відкритих дверей у “ПрайсуотерхаусКуперс”

20.05.2019 | 14:10

Шановні студенти 3, 4 та 5 курсів!
Міжнародна компанія LLC “PricewaterhouseCoopers” запрошує 21 та 23 травня 2019 р. о 16:00 год на Дні відкритих дверей.
Під час візиту до фірми ви зможете:
– відчути атмосферу в офісі;
– дізнатися як можна поєднувати роботу і навчання;
– пройти інтерв`ю на практику чи роботу!
Реєструйся за посиланням https://forms.gle/nF8ux4oQdSocPBjD9
та приходь в офіс компанії за адресою: вул. Шевченка, 111 А, м. Львів 79039, Україна!

Читати »

Розпорядження декана №9 від 14.05.2019 р. про нарахування додаткових балів до рейтингового бала студентів за участь у науковій, науково-технічній діяльності, громадському житті та спортивній діяльності

15.05.2019 | 17:12

Примітка: копії статей у фахових виданнях та тез доповідей на конференціях повинні містити також титульну сторінку та зміст збірників.
Правила призначення академічних стипендій у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Бланк заяви

Читати »

Розклад занять студентів 1 курсу МАГІСТРАТУРИ економічного факультету ЗАОЧНОЇ форми навчання на 2 семестр 2018-2019 н. р. (літня сесія)

11.05.2019 | 17:30

Повну електронну версію розкладу занять студентів 1 курсу МАГІСТРАТУРИ економічного факультету заочної форми навчання на 2 семестр 2018-2019 н. р. (літня сесія) можна переглянути на сайті факультету у рубриці СТУДЕНТУ\Заочної форми навчання або безпосередньо за цим посиланням.