Кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту

• Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

univer-1661Історія створення кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка розпочинається з 1964 р. Саме тоді на економічному факультеті Університету було сформовано кафедру фінансів, бухгалтерського обліку і статистики.

Враховуючи тенденції розвитку та потреби у висококваліфікованих фахівцях з фінансів для економіки України, починаючи з 1991 р. кафедра започаткувала підготовку студентів за спеціальностю “Фінанси і кредит” денної та заочної форми навчання.

Для забезпечення навчально-методичного і наукового рівня підготовки фахівців на підставі ухвали Вченої ради університету від 30.06.1993 р. наказом Ректора № 846 від 14.07.1993 р. в університеті створена нова профілююча кафедра для спеціальності “Фінанси і кредит”.

Шляхом поділу базової кафедри фінансів, бухгалтерського обліку і статистики було створено дві кафедри: 1) обліку і аудиту та 2) фінансів, кредиту і статистики, від якої у 1998 році було відокремлено і відкрито самостійну кафедру статистики. 12 червня 2003 р. кафедра фінансів і кредиту перейменована у кафедру фінансів, грошового обігу і кредиту. У зв’язку з упорядкуванням назв спеціальностей Кабінетом Міністрів України з 1998 р. кафедра здійснює підготовку магістрів зі спеціальності «Фінанси і кредит» та з 2004 р. — «Оподаткування».

Сьогодні на кафедрі працюють 28 науково-педагогічних працівників: 6 професорів, 19 доцентів, старший викладач та 2 асистенти. Викладачі кафедри забезпечують навчальний процес не лише на економічному факультеті, а також на географічному, механіко-математичному, природничому коледжі університету.

Станом на 1.01.2016 р. кафедра має докторанта і 35 аспірантів, що працюють над актуальними фінансово-економічними проблемами формування ринкових відносин в Україні в умовах глобалізації.

Із започаткуванням ліцензованої підготовки фахівців з фінансів та оподаткування зусилля науково-педагогічних працівників спрямовані на розроблення і публікацію науковоі та навчально-педагогічної літератури. За час функціонування кафедри, починаючи з 1993 року, колективом кафедри підготовлено і опубліковано з грифом МОН України підручники «Гроші і кредит», «Банківські операції», «Страхування»; навчальні посібники «Фінанси в трансформаційній економіці України», «Страхування», «Податкова система», «Інвестування»; монографії «Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України», «Фінанси і підприємництво на межі тисячоліть», «Державне регулювання фондового ринку в Україні», «Стратегія забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України» та ін.

З 1999 р. на кафедрі функціонує аспірантура, з 2005 р. — докторантура, а з 2009 р.- спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій за спеціальністю 08.00.08 — гроші, фінанси і кредит. Голова ради — доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор Львівського національного університету імені І. Франка М.І. Крупка, вчений секретар — професор Демчишак Н.Б.

Співробітники

5 курс

6 курс

Викладацький розклад

Графік зустрічей з випускниками бакалаврату економічного факультету щодо написання заяв для вступу в магістратуру у 2018 р.

11.07.2018 | 18:33

День
Година
Спеціальність
(на бакалавраті)
Аудиторія

П’ятниця, 13 липня 2018 р.
15:00 год
Менеджмент; Маркетинг
105 (економічний ф-т ЛНУ імені Івана Франка, проспект Свободи 18)

16:00 год
Економіка підприємства

Понеділок, 16 липня 2018 р.
15:00 год
Фінанси і кредит

16:00 год
Облік і аудит

Читати »

12 липня 2018 р. – урочисте вручення дипломів випускникам МАГІСТРАТУРИ 2018 р.

09.07.2018 | 17:37

Увага!
Урочисте вручення дипломів випускникам МАГІСТРАТУРИ 2018 р. економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться у четвер, 12 липня 2018 р., о 14:00 в Актовій залі Університету (вул. Університетська, 1).
Деканат

Читати »

Матеріали XXV Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих учених “Актуальні проблеми функціонування господарської системи України”

04.06.2018 | 20:24

Опубліковано матеріали XXV Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих учених “Актуальні проблеми функціонування господарської системи України”, яка відбулась на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка 18-19 травня 2018 р.
Електронну версію збірника тез конференції можна переглянути тут.

Читати »

Розпорядження декана про нарахування додаткових балів за участь у науковій, науково-технічній діяльності (творчій активності для мистецьких спеціальностей), громадському житті та спортивній діяльності

24.05.2018 | 23:33

Примітка: копії статей у фахових виданнях та тез доповідей на конференціях повинні містити також титульну сторінку та зміст збірників.
Правила призначення академічних стипендій у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Бланк заяви