Кафедра менеджменту створена у березні 1998 року у складі 5 викладачів для забезпечення освітньо-професійної підготовки спеціалістів зі спеціальності «Адміністративний менеджмент», а відтак – з бакалаврів і магістрів зі спеціальності 073«Менеджмент» спеціалізація «Менеджмент організацій і адміністрування».
На зазначених спеціальностях з 1997 року викладачами кафедри підготовлено велику кількість молодих фахівців – понад 2 тис. висококваліфікованих бакалаврів, спеціалістів та магістрів з новим ринковим мисленням, що становить великий внесок у розвиток економіки країни.
Поряд з підготовкою фахівців-управлінців кафедра здійснювала підготовку і викладацьких кадрів. Кількість викладачів кафедри щороку зростала за рахунок випускників аспірантури, які успішно захистили кандидатські дисертації. У період з 1998 року по 2007 аспірантура при кафедрі здійснювала підготовку кадрів за спеціальністю 08.02.03 – «Організація управління планування та регулювання економікою» з 2007 року – за спеціальністю 08.00.03 – «Економіка і управління національним господарством», 2016 року за спеціальністю 073 «Менеджмент».
На кафедрі працює 19 викладач, зокрема 3 доктори наук, 1 професор, кандидат економічних наук, 11 – кандидатів економічних наук, доценти, 1 старший викладач, 3 асистентів, 2 з яких працюють за сумісництвом посад. Кафедра підготувала 2 доктори, більш як 20 кандидатів економічних наук.
Очолює кафедру менеджменту проф. Кундицький Олександр Олександрович.
Викладачі кафедри займаються дослідженням проблем сучасного менеджменту. Розвиток наукової школи забезпечується насамперед за рахунок видання сучасних підручників і навчальних посібників, а також за рахунок використання, нових, інтерактивних методів ведення навчання.
Місія кафедри менеджменту – формування лідерів та підготовка висококваліфікованих спеціалістів у сфері менеджменту і адміністрування.
Кафедра забезпечує викладання для студентів факультету багатьох спеціальностей дисциплін: «Менеджмент», «Менеджмент персоналу», «Господарське право», «Стратегічне управління»; навчальних курсів з більшості нормативних і вибіркових дисциплін для студентів за напрямом підготовки «Менеджмент», зокрема: «Адміністративне управління», «Адміністративний менеджмент», «Аналіз господарської діяльності», «Господарське законодавство», «Державне регулювання економіки», «Державне та регіональне управління», «Екологічний менеджмент», «Економічна діагностика», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства», «Комунікативний менеджмент», «Контролінг», «Логістика», «Маркетинг», «Менеджмент», «Операційний менеджмент», «Організація і планування діяльності підприємств», «Організація підприємницької діяльності», «Організація праці менеджера», «Самоменеджмент», «Соціальне управління», «Соціально-економічне прогнозування», «Стратегічне управління», «Теорія організації», «Університетська освіта: Вступ до фаху», «Управління інноваціями», «Управління персоналом» тощо.